Z ostatniej chwili:
 

Zagrali na Starym Rynku w Bydgoszczy

Opublikowano dnia: 9 cze 2012 | Komentarze: 0

W czwartek, 7 czerwca na boisku na Starym Rynku w "grodzie nad Brdą", zmierzyły się drużyny Bydgoszcz Archers i Toruń Angels.

Pojedynki bydgosko-toruńskie zawsze budzą emocje, derbowa rywalizacja rozgrzewała już kibiców żużla, piłki nożnej, dawniej hokeja, teraz także najpopularniejszego sportu w Stanach Zjednoczonych.

Mecz na sztucznej murawie w strefie kibica Euro 2012 na bydgoskiej starówce zgromadził tłumy kibiców. Efektowne akcje przeprowadzane przez obie drużyny, zebrały wiele braw oraz skutkowały głośnym dopingiem zgromadzonych.

Wynik był sprawą drugorzędną. Zawiłości w przepisach futbolowych wyjaśniali wspólnie prezesi obu klubów, przeplatając w komentarzu ciekawostki związane z futbolem amerykańskim, historią tego sportu w Polsce oraz krótką, ale ciekawą historią obu klubów. Zapraszano także na NAC VII SuperFinał PLFA, który 15 lipca zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Miejscowi "Łucznicy" zachęcali do rekrutacji do drużyny, która odbyła się w sobotę 9 czerwca o godzinie 10:00 na sztucznym boisku obiektów Zawiszy Bydgoszcz. Na rekrutację przybyło ponad 30 osób. 18 sierpnia Archers zadebiutują w tegorocznej edycji PLFA 8, gdy wystąpią w turnieju z Słupsku. W Bydgoszczy spotkania PLFA 8 będzie można śledzić 15 września.

Anioły z Torunia przygotowują się do spotkania przed własną publicznością, które odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godzinie 14:30 na boisku przy ul. Świętopełka 15/23. Angels zmierzą się z Cougars Szczecin. Wstęp na to spotkanie jest wolny, zaplanowano także transmisję na żywo na www.kpsport.pl.

Wkrótce kolejne spotkania bydgosko-toruńskie, tym razem zapewne w Toruniu Dowiem się też czy po raz kolejny futboliści zaskoczą nietypową lokalizacją swojego starcia.

 

Wideo ze spotkania www.youtube.com/watch?v=gljvKX7WROY

Relacja TVP Bydgoszcz 3’10’’ www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/sport/wideo/7062012/7634820

 

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?