Z ostatniej chwili:
 

NAC VII SuperFinał w telewizji!

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 28 cze 2012 | Komentarze: 0

Tegoroczny mecz koronujący sezon Topligi, najwyższej klasy rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA), zostanie pokazany na żywo przez stacje nSport HD i TVN Turbo. Dzień później relację ze spotkanie zaprezentuje również kanał Eurosport 2.

Transmisja zostanie zrealizowana przy użyciu 12 kamer. We wszystkich trzech stacjach spotkanie będzie można obejrzeć w jakości HD.

- Rok 2012 przebiega pod znakiem stumilowych kroków dla futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Organizacja SuperFinału na jednym z najnowocześniejszych europejskich stadionów, w połączeniu z transmisją na antenie popularnych stacji telewizyjnych, jest niezwykłą okazją na pokazanie tego, jak widowiskowa jest nasza dyscyplina i jak spektakularnie rozwija się w Polsce - komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Początek transmisji w nSport HD zaplanowany jest na godzinę 16:40, kiedy rozpocznie się studio przedmeczowe. Oprócz relacji na żywo, w kanale nSport HD zaplanowanych jest też 6 powtórek spotkania w dniach 16 - 22 lipca.

nSport HD jest dostępny na platformie „n” oraz w sieciach kablowych Vectra, Multimedia Polska i Toya. Co ciekawe, kanał nSport HD rozpoczął działalność 12 października 2006 roku - zaledwie cztery dni po meczu inaugurującym pierwszy sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, w którym zmierzyły się drużyny 1. KFA Fireballs Wielkopolska i Warsaw Eagles.

TVN Turbo pokaże całą pierwszą i czwartą kwartę meczu oraz skrót najlepszych akcji z drugiej i trzeciej kwarty. Pierwsze wejście ze Stadionu Narodowego zaplanowane jest na 16:30. TVN Turbo, jeden z najchętniej oglądanych w Polsce kanałów lifestyle’owych, dostępny jest za pośrednictwem satelity na platformie „n”, w Polsacie Cyfrowym i w Cyfrze Plus. Kanał znajduje się również w ofercie największych sieci kablowych w Polsce (m.in. UPC, Vectra, Multimedia Polska, Aster, TV Toya).

Dzień po finale, w poniedziałek 16 lipca, o godzinie 17:00 90-minutowa powtórka meczu zostanie wyemitowana w dostępnym w całej Europie kanale Eurosport 2.

Sygnał Eurosportu 2 dociera obecnie do ponad 50 milionów gospodarstw domowych w 47 krajach. Stacja nadaje w 16 językach: angielskim, bułgarskim, czeskim, duńskim, francuskim, greckim, holenderskim, niemieckim, polskim, rosyjskim, rumuńskim, serbskim, szwedzkim, tureckim, węgierskim i włoskim.

Po zakończeniu SuperFinału pełna relacja z meczu zostanie umieszczona na platformie TVN Player. Będzie ją można oglądać za pośrednictwem strony WWW, urządzeń mobilnych z systemami iOS oraz Android, a także na telewizorach Samsung SmartTV aż do lipca 2013. 90-minutowy skrót spotkania trafi do serwisu VOD platformy „n”. Oba materiały będą dostępne nieodpłatnie.

Oficjalny spot telewizyjny NAC VII SuperFinału można obejrzeć pod adresem:
http://plfa.pl/news/214/

Tegoroczny SuperFinał jest drugim, który zostanie pokazany w telewizji. Ubiegłoroczny mecz pokazały na żywo telewizje Sportklub i ipla.tv.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?