Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 8 lip, 2012 14:00

Spartans
Warszawa
7
7 I 14
0 II 6
0 III 0
0 IV 6
- OT -
26
Husaria
Szczecin
rozwiń ͮ
 

Ostateczne starcie

Opublikowano dnia: 5 lip 2012 | Komentarze: 0

W niedzielę 8 lipca o godzinie 14:00, na obiekcie OSIR-u Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11, zostanie rozegrany ostatni mecz Grupy Północnej PLFA I. W spotkaniu tym Warsaw Spartans podejmą Husarię Szczecin.

Gospodarz: Warsaw Spartans (4-1)
Gość: Husaria Szczecin (1-4)
Data i godzina: 8 lipca, 14:00
Stadion: OSIR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11
Liga: PLFA I
Bilety: wstęp 10pln

Poprzednia kolejka była kluczowa w tej edycji sezonu regularnego PLFA I. Warsaw Spartans pokonując Lowlanders Białystok zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. Zaś Husarze ulegli wysoko Mustangom w Płocku 9:44 i zajęli ostatnią lokatę.

Nie tak dawno obie ekipy spotkały się ze sobą w Szczecinie, gdzie gospodarze niespodziewanie pokonali Spartans 27:6 sprawiając jedną z największych niespodzianek tego sezonu. Niedzielny mecz nie wpłynie na układ tabeli, ponieważ obie drużyny zakończą sezon zasadniczy na dwóch przeciwległych biegunach Grupy Północnej PLFA I. Mimo tego można spodziewać się ostrej walki, ponieważ Spartanie traktują ten mecz bardzo osobiście i z pewnością będą chcieli zrewanżować się za niedawną porażkę w Szczecinie.

- Dla nas sezon się jeszcze nie skończył, więc nie można powiedzieć, że gramy o pietruszkę. Faktem jest, że niektórzy zawodnicy potrzebują trochę czasu na regenerację przed półfinałem, ale mamy na tyle szeroką kadrę, że zmiany nie wpłyną znacząco na naszą postawę w tym meczu. Dla szczecinian to ostatnie spotkanie sezonu, dlatego jesteśmy pewni ich zaangażowania i nie byłoby to porządku gdybyśmy zagrali na pół gwizdka, zwłaszcza, że są jedynym zespołem, z którym nie wygraliśmy w tym sezonie - zapowiada Tomasz Piskała, prezes Warsaw Spartans.

Te słowa znajdują potwierdzenie u Piotra Krakowskiego, zawodnika i trenera ofensywy Husarii Szczecin: - Wynik meczu w Warszawie nie wpłynie pozycje w tabeli, ale chcemy pokazać, że Husaria gra lepiej niż wskazuje na to zajmowana lokata, a niedzielny mecz mamy zamiar potraktować jako pierwszy etap przygotowań do sezonu 2013. Nie mamy zamiaru się poddać i nie jedziemy tam na odpoczynek. Wycieczkę rekreacyjną do Warszawy planujemy dopiero na 15 lipca, gdzie jako drużyna pojedziemy oglądać Superfinał Topligi.

Niedzielny mecz pomimo jasnej sytuacji w tabeli będzie pełen emocji. Ostateczne starcie „Spartańskiej falangi” z „Husarską szarżą” pokaże, czy pierwsza bitwa była jedynie niespodzianką i wypadkiem przy pracy, czy może w pełni zasłużonym, taktycznym zwycięstwem.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
63% do 37% (91 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?