Z ostatniej chwili:
 

Gwiazda NFL gościem SuperFinału!

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 6 lip 2012 | Komentarze: 0

Ron Jaworski były gracz NFL, a obecnie czołowy komentator ESPN będzie gościem NAC VII SuperFinału PLFA, który 15 lipca zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia nazywany „Polską Strzelbą” Jaworski grał w National Football League na pozycji quarterbacka. W 1980 roku poprowadził drużynę Philadelphia Eagles do Super Bowl. W finale jego zespół uległ Oakland Raiders. Mimo tego Jaworski otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu.

Od 2006 roku popularny „Jaws” jest cenionym komentatorem ESPN. Polscy fani futbolu amerykańskiego mogą go regularnie oglądać na kanale ESPN America.

Przed rozpoczęciem NAC VII SuperFinału PLFA kibice będą mieli unikatową szansę nie tylko spotkać Jaworskiego na pikniku przedstadionowym, ale także nauczyć się od mistrza jak rzucać wrzecionowatą piłką. Gość zza oceanu będzie też asystował przy konkursie w przerwie meczu, którego główną nagrodą jest podwójny bilet na dziewiczy lot Dreamlinerem PLL LOT. Po zakończeniu SuperFinału Jaworski wręczy nagrodę dla najlepszego zawodnika ataku tegorocznego meczu o mistrzostwo.

- To dla nas wielkie wyróżnienie, że tak znakomita postać zdecydowała się uświetnić naszą imprezę. Wierzę, że wielki entuzjazm Rona Jaworskiego udzieli się uczestnikom pikniku i meczu finałowego - komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. - Dziękuję ambasadorowi USA w Polsce, panu Lee A. Feinsteinowi za wspieranie naszego przedsięwzięcia i promocję PLFA za oceanem - dodał Stęszewski.

W dniach poprzedzających SuperFinał honorowy gość imprezy, między innymi, opowie o futbolu polskim mediom, a także spotka się z finalistami. Podczas meczu kibice zgromadzeni przed telewizorami będą mogli posłuchać analiz Jaworskiego, który jako gość specjalny pojawi się w studiu zorganizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Gość SuperFinału ma silne związki z Polską. W 1991 roku został wybrany do National Polish-American Hall of Fame. 12 lat wcześniej Jaworski otrzymał honorowy medal od papieża Jana Pawła II, który odbywał wizytę w Filadelfii.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?