Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 8 lip, 2012 14:00

Spartans
Warszawa
7
7 I 14
0 II 6
0 III 0
0 IV 6
- OT -
26
Husaria
Szczecin
rozwiń ͮ
 

Husaria ma sposób na Spartan

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 9 lip 2012 | Komentarze: 0

W meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego PLFA I Husaria Szczecin pokonała na wyjeździe lidera Grupy Północnej drużynę Warsaw Spartans 26:7. Mimo tego nie awansowała do play-off. Zespół ze stolicy już wcześniej zapewnił sobie triumf na pierwszoligowej północy.

Drugi w tym sezonie mecz szczecinian i warszawian nie miał stawki. Mocno przetrzebieni, bo grający zaledwie 25 zawodnikami, Husarze postanowili udowodnić wszystkim kibicom PLFA, że odniesione 10 czerwca sensacyjne zwycięstwo w starciu ze Spartanami nie było przypadkiem. Już od pierwszych minut szczecińska szarża przynosiła efekty.

Znakomicie tego dnia dysponowany rozgrywający Husarii Mateusz Dubicki w pierwszej kwarcie dwukrotnie podał na przyłożenie. Najpierw piłkę złapał skrzydłowy Piotr Krakowski. W następującej serii tight-end Jakub Kaczmarczyk i goście prowadzili 14:0. Iskierkę nadziei na końcowy sukces dał kibicom gospodarzy Konrad Foryś. W następującym po drugim przyłożeniu szczecinian wykopie wykonał fantastyczną, 85-jardową akcję powrotną. Po skutecznym podwyższeniu w wykonaniu Dariusza Marczaka gospodarze przegrywali tylko jednym przyłożeniem.

Pokazaliśmy dzisiaj to co najlepsze. Mimo bardzo wąskiego składu zagraliśmy jak jeden organizm. Kilku zawodników występowało zarówno w ataku, jak i obronie. To nie spowodowało jednak uszczerbku w żadnej z formacji.
Piotr Krakowski, trener ataku Husarii

W odpowiedzi, już w drugiej kwarcie, duet, który zdobył przyłożenie przed akcją powrotną Forysia ponownie dał się Spartanom we znaki. Tym razem touchdown przyniosło krótkie podanie. Prezentujący dużą dyscyplinę taktyczną i przeważający w praktycznie każdym aspekcie gry Husarze postawili kropkę nad i w ostatniej części meczu. Ten, który podał na trzy przyłożenia – Mateusz Dubicki – miał też kluczowy udział w ostatniej akcji punktowej. Rozgrywający drużyny z województwa zachodniopomorskiego pokonał brakujący jard do pola punktowego rywali ustalając wynik na 26:7 na korzyść Husarii. Co ciekawe w pierwszym starciu tych zespołów w tym sezonie szczecinianie wygrali 27:6.

- Leżą nam drużyny nie grające aż tak fizycznie jak Mustangs i Lowlanders. Sposób gry Spartan nam leży. Wygraliśmy drugi mecz z rzędu z głównym faworytem do triumfu w PLFA I. Mam nadzieję, że za rok uda nam się podtrzymać tę passę - skomentował Piotr Krakowski, trener ofensywy Husarii Szczecin. - Pokazaliśmy dzisiaj to co najlepsze. Mimo bardzo wąskiego składu zagraliśmy jak jeden organizm. Kilku zawodników występowało zarówno w ataku, jak i obronie. To nie spowodowało jednak uszczerbku w żadnej z formacji - dodał Krakowski.

- Myślałem, że porażka 10 czerwca była przypadkiem, ale dzisiaj, podobnie jak wtedy Husaria była zespołem lepiej zorganizowanym. Nie wiem dlaczego tak twardy i dobra drużyna jak szczecinianie nie wygrał więcej meczów w tym sezonie. My chyba byliśmy myślami w półfinale, szczególnie, że dzisiejszy mecz nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli - powiedział Roman Picheta, trener Warsaw Spartans.

W szeregach Spartan najlepszym zawodnikiem był zdobywca jedynego przyłożenia Konrad Foryś. Dobrze w ataku zagrał skrzydłowy Sebastian Koczyk, który złapał wiele piłek. W obronie wyróżnił się Piotr Górnickim który przechwycił jedno z podań rozgrywającego Husarii.

Już 21 lipca w stolicy Spartanie podejmą Zagłębie Steelers Interpromex. Stawką tego meczu będzie awans do finału PLFA I, który zaplanowany jest na 4 sierpnia. Dla Husarzy był to ostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Szczecinianie, po dwóch zwycięstwach i czterech porażkach, zakończyli sezon na ostatnim miejscu w Grupie Północnej. Warto jednak nadmienić, że Husaria trzy z czterech meczów przegrała łącznie tylko 17 punktami.


Warsaw Spartans - Husaria Szczecin 7:26 (7:14, 0:6, 0:0, 0:6)

I kwarta
0:7 przyłożenie Piotra Krakowskiego po 9-jardowej akcji po podaniu Mateusza Dubickiego (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Adamus)
0:14 przyłożenie Jakuba Kaczmarczyka po 44-jardowej akcji po podaniu Mateusza Dubickiego (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Adamus)
7:14 przyłożenie Konrada Forysia po 85-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za jeden punkt Dariusz Marczak)

II kwarta
7:20 przyłożenie Jakuba Kaczmarczyka po 8-jardowej akcji po podaniu Mateusza Dubickiego

IV kwarta
7:26 przyłożenie Mateusza Dubickiego po 1-jardowej akcji biegowej


Mecz obejrzało 450 widzów.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
63% do 37% (91 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?