Z ostatniej chwili:
 

1. turniej Grupy Północnej PLFA 8

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 15 sie 2012 | Komentarze: 0

Już w sobotę 18 sierpnia na mieszczącym się przy ulicy Madalińskiego 1 w Słupsku Stadionie 650-lecia zostanie rozegrany pierwszy turniej Grupy Północnej futbolu ośmioosobowego - PLFA 8. Na boisko wybiegną gracze drużyn Bydgoszcz Archers, Griffons Słupsk i Seahawks Gdynia B.

W drugim sezonie rozgrywek futbolu ośmioosobowego do rywalizacji stanęło 11 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy: Północną, Centralną i Południową. Na boiska wybiegną ósemki pięciu klubów, które występują tylko w PLFA 8 (Bydgoszcz Archers, Griffons Słupsk, Majster-Pol Broncos Sucha Beskidzka, Pretorians Skoczów i Wilki Pabianice), czterech zespołów Topligi (Seahawks Gdynia B, Warsaw BEagles, AZS Silesia Re”B”els oraz Kozły Poznań B), jednego zespołu PLFA I (Warsaw Spartans B) oraz jednego polskiej zespołu, który w tym sezonie występował w lidze czeskiej (Giants Wrocław B).

Każda z drużyn rozegra po dwa mecze w każdym z dwóch turniejów eliminacyjnych. Zwycięzcy grup oraz drużyna z najlepszym bilansem wśród zespołów z drugiego miejsca awansują do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 30 września w Warszawie.

1. turniej Grupy Północnej

Organizator: KFA Griffons Słupsk
Data i godzina: 18 sierpnia, 11:00
Stadion: Stadion 650-lecia, ul. Madalińskiego 1
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań

1) 11:00: Bydgoszcz Archers - Seahawks Gdynia B
2) 13:00: Griffons Słupsk - Seahawks Gdynia B
3) 15:00: Griffons Słupsk - Bydgoszcz Archers

Bydgoszcz Archers po raz drugi przystępują do rozgrywek futbolu ośmioosobowego. W zeszłym roku wygrali swoją grupę eliminacyjną i pojechali do stolicy zagrać w turniej finałowym. Tam bydgoszczanie ulegli dwa razy i zajęli czwarte miejsce wśród 9 drużyn, które rywalizowały w sezonie 2011 w PLFA 8. Tym razem Łucznicy celują wyżej -  Plan minimum to zajęcie pierwszego miejsca w grupie północnej i spokojny awans do finałów. W tym roku celem jest awans do ścisłego finału PLFA 8 i walka o mistrzostwo - zapowiada Adrian Kuźniewski, prezes KS Bydgoszcz Archers.

- Jesteśmy optymalnie przygotowani do sezonu. Od czerwca trenujemy cztery razy w tygodniu. Mocno przepracowaliśmy również zimę. Jesteśmy mocni we wszystkich formacjach. Mamy sztywno ustalone formacje ofensywne i defensywne czego w zeszłym sezonie nie było i wprowadzało to chaos. Załataliśmy także braki kadrowe na wszystkich pozycjach - komplementuje swój zespół Kuźniewski.

Zapytany o faworytów ośmioosobowej północy odpowiada - Nasza grupa jest strasznie ciężka. Po pierwsze są tylko trzy zespoły więc każda porażka może spowodować brak awansu. Po drugie Griffons i my to drużyny doświadczone w PLFA 8. Doszła jeszcze druga Seahawks czyli zaplecze mistrza Polski. Nie zmienia to naszego celu, jakim jest mistrzostwo!


Griffons Słupsk
to najdłużej działająca drużyna, która przystąpiła do tegorocznej edycji PLFA 8 a nie występuje w rozgrywkach wyższych klas. Słupski klub powstał w 2007 roku. W sezonie 2011 Gryfy zajęły trzecie miejsce w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego pokonując w meczu o brąz Bydgoszcz Archers. - Przygotowania do sezonu przebiegały optymalnie. Pracowaliśmy bardzo ciężko w ostatnim czasie i udało się nam wyeliminować wiele usterek w naszej grze. Znamy swoje mocne i słabe strony. Naszą zaletą jest na pewno niezwykle mocna defensywa, która praktycznie nie popełnia błędów. To ta formacja w zeszłym sezonie doprowadziła nas do brązowego medalu. Czujemy się mocni i chcemy walczyć o awans do tegorocznego finału -  komentuje Jakub Helinski, zawodnik Eidhoven Raptors i koordynator ofensywy Griffons Słupsk.

Zdaniem Helinskiego obaj grupowi rywale mogą sprawić Gryfom wiele problemów - Archers i Seahawks są silnymi drużynami i nie będzie łatwych meczów. Teoretycznie silniejsi są Gdynianie, ale Archers, z którymi znamy się znakomicie, gdyż w zeszłym roku mierzyliśmy się z nimi aż trzy razy, powinni być równie mocni. Osobiście nie widzę różnic między tymi drużynami i nie zdziwiłbym się gdyby rozgrywki w naszej grupie obfitowały w niespodzianki.


Seahawks Gdynia B to ścisłe zaplecze drużyny, która na oczach 23 000 widzów triumfowała w NAC VII SuperFinale PLFA. Osobą odpowiedzialną za przygotowania Jastrzębi B był Paweł Kaźmierczak, na co dzień członek sztabu szkoleniowego mistrzów. Wspomagają go doświadczeni zawodnicy tacy jak Gaweł Pilachowski i Jakub Krystecki, którzy są jednymi z najlepszych graczami na swoich pozycjach w Polsce. Dodatkowo drużynę wspiera trener główny Seahawks Gdynia Maciej Cetnerowski i jego asystent Daniel Piechnik.

- Na pewno mamy świetnych młodych zawodników w ataku, którzy już pokazali się z dobrej strony w meczach o punkty w Toplidze. Mikołaj Meller na pozycji running backa, skrzydłowi Tomasz Mechlewicz i Patrk Kordyś oraz oczywiście rozgrywjaacy Alex Kordyś. Po stronie defensywy liczę przede wszystkim na linebackera Marcina Kwiatkoiwskiego i Pawła Probierza, jak i najlepszego zawodnika defensywy podczas SuperFinału - defensive backa Artura Koszelowa – ocenia drugą drużynę swojego klubu Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia.

Cel mistrzów może być tylko jeden - Nie pogniewalibyśmy gdyby drugi złoty krążek trafił do Gdyni. Postawiliśmy przed tą drużyną nie tylko cele szkoleniowe ale chcemy by Seahawks B wpisali się zwycięską tradycje żółto-czarnych. Zapowiada się ciekawy sezon, gdyż zarówno Griffons jak i Archers to drużyny doświadczone w ósemkach. Z naszej grupy awansuje tylko jedna drużyna więc musimy podejść do każdego meczu z pełną koncentracją - dodaje Cetnerowski.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?