Z ostatniej chwili:
 

Polscy futboliści skaczą do wody

Opublikowano dnia: 18 sie 2012 | Komentarze: 0

Polscy futboliści skaczą do wody i rywalizują w kategorii Leisure Diving

Już od kilku tygodni kolejne polskie drużyny futbolu amerykańskiego biorą udział w specyficznej rywalizacji - skokach do wody w stylu Leisure Diving. Nowa moda pochodzi ze Stanów, a jej założeniem jest wykonanie jak najbardziej efektownych zdjęć w momencie oderwania się od ziemi. Leisure Diving testowały już takie drużyny, jak Dragons z Zielonej Góry, poznańskie Kozły oraz Giants z Wrocławia. W kolejce czeka jeszcze drużyna AZS Silesia Rebels.

Citeam Leisure Diving Cup to cykl cotygodniowych zawodów, które odbywają się na terenie basenów w różnych regionach Polski. Uczestnicy wykonują skoki do wody w efektownych i przemyślanych stylizacjach, ale najważniejsze jest zdjęcie, które pozwala uchwycić wyjątkowy moment oderwania się od ziemi – najlepsze fotografie uczestników Mistrzostw przypominają raczej kreację grafika niż naturalne ujęcie.

- Tego lata organizujemy zawody na terenie pięciu Aquaparków, gdzie możliwe jest bezpieczne wykonywanie  widowiskowych i ekstremalnych skoków do wody. Po pierwszej imprezie w Sopocie do rywalizacji włączyły się spontanicznie rodzime drużyny futbolu amerykańskiego – mówi Izabela Jaskólska z serwisu Citeam.pl, organizatora pierwszych na świecie Mistrzostw w Leisure Diving.


Imprezy odbywają się co tydzień w innym mieście - cykl rozpoczął się jeszcze w lipcu w Sopocie. Kolejne odsłony Citeam Leisure Diving Cup odbyły się już na basenach w Drzonkowie k. Zielonej Góry, w poznańskich Termach Maltańskich oraz na terenie Aquaparku Wrocław. Przed nami jeszcze ostatnia odsłona imprezy, która już 19 sierpnia wystartuje w Dąbrowie Górniczej.

Polskie drużyny futbolu amerykańskiego bez problemu wykonują mistrzowskie pozycje w stylu Leisure Diving. W każdym mieście brało udział od kilkunastu do nawet 30 graczy lokalnych reprezentacji futbolu amerykańskiego. - Panowie skakali do wody w pełnych strojach meczowych. Pozowali zarówno pojedynczo prezentując karkołomne pozycje, ale i grupowo, gdzie „ustawienie się” do zdjęcia w powietrzu wymaga nie lada wysiłku– mówi Izabela Jaskólska z Citeam.pl.

Po ostatniej odsłonie Citeam Leisure Diving Cup na fan page’u organizatora odbędzie się głosowanie na mistrzów Leisure Diving. Internauci wybiorą najlepsze zdjęcia wykonane podczas pięciu odsłon imprezy, jednak dodatkową kategorią podczas głosowania będzie ta poświęcona wyłącznie zawodnikom futbolowym. O miano mistrza Leisure Diving będą walczyć Dragons z Zielonej Góry, poznańskie Kozły, wrocławscy Giganci oraz AZS Silesia Rebels. Która zostanie oceniona najwyżej w tej wakacyjnej dyscyplinie? Okaże się już pod koniec wakacji, na przełomie sierpnia i września.

Zdjęcia z poszczególnych odsłon Citeam Leisure Diving Cup można oglądać na bieżąco na http://facebook.com/citeampl.

Jak powstał Leisure Diving?
Moda na Leisure Diving narodziła się na Facebooku. Pomysłodawcy trendu, John Lewis i Alex Scott, zamieścili album ze specyficznymi zdjęciami ze skoków do wody. Na fotografiach udało się uchwycić moment „oderwania się od ziemi” i zastygnięcia nad wodą – zdjęcia błyskawicznie zostały zauważone przez internautów za oceanem. 

Leisure Diving doczekał się szybko nie tylko strony WWW, http://www.leisuredive.com/, ale również publikacji w mediach czy reportaży telewizyjnych. Nowa moda dotarła również do świata show-businessu i takich prestiżowych tytułów, jak magazyn People. Pierwszym celebrytą, który dał się sfotografować w pozycji oderwania się od ziemi był Ryan Kwanten, gwiazda serialu „True Blood”. Aktor zastygł nad wodą ubrany w pełen garnitur, pod krawatem, z martini w ręku.

Sama nonszalancka poza podczas skoku jednak nie wystarczy – liczy się kreatywność i pomysłowość w doborze jak najbardziej wymyślnych gadżetów. Meksykański kapelusz i marakasy, garnitur, strój kucharza, czy nawet pędzel i płótno? Nie takie dodatki były używane przez fanów Leisure Diving.  Oczywiście, co najważniejsze – należy upewnić się, czy w pogotowiu stoi fotograf. Najlepiej taki, który dysponowałby aparatem z trybem wieloklatkowym umożliwiającym wykonanie dużej ilości zdjęć w krótkim czasie.


źródło: informacja prasowa

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?