Z ostatniej chwili:
 

Zapowiedź 2. turnieju Grupy Północnej

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 13 wrz 2012 | Komentarze: 0

W sobotę 15 września na mieszczącym się przy ulicy Sielskiej 12 w Bydgoszczy boisku zostanie rozegrany drugi turniej Grupy Północnej futbolu ośmioosobowego - PLFA 8.  Rywalizować będą gracze drużyn Bydgoszcz Archers, Griffons Słupsk i Seahawks Gdynia B.

2. turniej Grupy Północnej

Organizator: Bydgoszcz Archers
Data i godzina: 15 września, 11:00
Stadion: ul. Sielska 12, Bydgoszcz
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
   1) 11:00: Griffons Słupsk - Seahawks Gdynia B
   2) 13:00: Bydgoszcz Archers - Seahawks Gdynia B
   3) 15:00: Bydgoszcz Archers - Griffons Słupsk

Bydgoszczy jeszcze nigdy nie przegraliśmy i tego się trzymamy. Wiemy doskonale, że gdy wygramy oba mecze będziemy już jedną, jak nie dwiema nogami w finałach. To nasz cel minimum.
Adrian Kuźniewski, prezes Archers

Po pierwszym turnieju Grupy Południowej, który 18 sierpnia został rozegrany w Słupsku jeden krok od awansu jest druga drużyna aktualnych mistrzów PLFA - Seahawks Gdynia. Dwa niewysokie zwycięstwa pozwoliły drużynie z Trójmiasta wygrać wyjazdowy turniej.  - Griffons sprawili nam bardzo dużo kłopotów, szczególnie swoją świetną grą w ataku. Ich rozgrywający jest bardzo szybki i zwinny. Losy meczu udało nam się rozstrzygnąć dopiero w ostatnich jego minutach - komentuje Maciej Cetnerowski, trener pierwszej drużyny Seahawks Gdynia. - Do awansu potrzebujemy jednego zwycięstwa. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy wygrać dwa razy by potrzymać serię zwycięstw. Po tygodniu przerwy po sierpniowym turnieju wróciliśmy do intensywnych treningów, które odbywały się 2-3 razy w tygodniu. Skupiliśmy się bardzo mocno na analizie nagrań stylu gry przeciwników - dodał Cetnerowski.

W bezpośrednim starciu słupczan i bydgoszczan padł remis 38:38. W przeciwieństwie do futbolu w wydaniu jedenastoosobowym, w myśl regulaminu rozgrywek PLFA 8 sędziowie nie zarządzili dogrywki. Podział punktów nie zadowolił żadnej z drużyn, ale pozwolił obu zachować szanse na awans do Turnieju Finałowego, który 7 października zostanie rozegrany w Warszawie. W obozie gospodarzy sobotniego turnieju panują dobre nastroje - W Bydgoszczy jeszcze nigdy nie przegraliśmy i tego się trzymamy. Wiemy doskonale, że gdy wygramy oba mecze będziemy już jedną, jak nie dwiema nogami w finałach. To nasz cel minimum – komentuje Adrian Kuźniewski, prezes Bydgoszcz Archers. - Atmosfera w drużynie jest strasznie bojowa. Nie mamy zamiaru już przegrywać. Poza tym jesteśmy aktualnym mistrzem grupy północnej PLFA 8 i zamierzamy zaciekle bronić tak jak i naszego terenu.

Równie doświadczeni w zmaganiach ośmioosobowych słupczanie nie zamierzają tanio sprzedać skóry. - Naszym celem jest wygranie dwóch meczów i awans do turnieju finałowego. Na naszym terenie najwięcej trudności sprawili nam gdynianie, ale bydgoszczanie wcale nie byli słabsi. Seahawks B to zaplecze mistrza Polski więc mówi to samo za siebie. Z Archersami znamy się długo jednak zarówno oni jak i my wprowadziliśmy zmiany, co na pewno dodaje pikanterii słupsko-bydgoskim starciom - komentuje Michał Kwinta z Griffons Słupsk.

Co ciekawe, czym bardziej na ósemkową północ, tym więcej zdobytych zostało punktów w poszczególnych turniejach. W trzech meczach w Grupie północnej zdobyto aż 180 punktów, w centrum 118, a na południu 100. Wiele wskazuje na to, że kibice, którzy przyjdą na sobotni turniej nie zobaczą aż tylu fajerwerków ofensywnych, którymi uraczyli Seahawks B, Griffons i Archers kibiców zgromadzonych na trybunach w Słupsku. - Kluczem do zwycięstwa będzie lepsza gra w obronie i kontynuacja świetnej postawy w ataku - zauważa Cetnerowski. - Poprawiliśmy grę obronną przeciwko biegom. To było priorytetem treningowy dla naszej formacji defensywnej - dodaje Kuźniewski.

W Grupie Północnej jako jedynej w tegorocznych zmaganiach PLFA 8 nie jest zaplanowany mecz trzecie miejsce i finał grupy. Jest to podyktowane tym, że w Grupie Centralnej i Grupie Południowej rywalizują po cztery drużyny. Nie zmienia to jednak regulaminowej zasady, która premiuje do Turnieju Finałowego triumfatorów grup i najlepszą z trzech drużyn, które zajmą drugie miejsce.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?