Zostań sędzią futbolu amerykańskiego!

Autor: WS PZFA Opublikowano dnia: 20 grudnia 2012 | Komentarze: 0

74 drużyny, przeszło 7 miesięcy grania, liczba meczów niespotykana do tej pory w historii Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Marzy Ci się, by wyjść wtedy na boisko, choć nigdy nie miałeś/aś na głowie kasku? Możesz zostać sędzią!

Na przełomie stycznia i lutego jak co roku ruszają szkolenia dla sędziów futbolu amerykańskiego, które pozwolą kandydatom szczegółowo  zgłębić przepisy, poznać sekrety sędziowskiej mechaniki, a także stać się częścią elitarnej grupy futbolowych „Zebr”.

Sędziowanie to nie tylko gwizdek i flaga. To również konieczność jasnego komunikowania się, często w międzynarodowym środowisku i nie zawsze po polsku. To przygotowania do sezonu i konkretnych meczów, ale także jasno wytyczona ścieżka awansu. Członkowie Wydziału Sędziowskiego PZFA stają się coraz bardziej rozpoznawalni w Europie i na świecie. Ich wysokie kompetencje sprawiają, że arbitrów WS PZFA można było zobaczyć na boiskach podczas mistrzostw świata juniorów, Eurobowl (futbolowy odpowiednik finału Ligi Mistrzów), a także w ligach austriackiej, czeskiej i brytyjskiej.

Tegoroczne szkolenia sędziowskie odbędzie się w Warszawie, Katowicach oraz w Bydgoszczy na przełomie stycznia i lutego. Dokładne terminy będą ustalone po wstępnym zapoznaniu się z dostępnością kandydatów.

Udział w szkoleniu jest darmowy, płatna w dniu pierwszego szkolenia kaucja w wysokości 100 PLN jest zwracana po poprowadzeniu przez sędziego-adepta 5 meczów.

Chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego pod adresem http://tnij.org/SzkolenieWS2013.

Dodatkowe informacje na temat szkolenia można uzyskać, pisząc pod adres szkolenie@ws.pzfa.pl.

WS PZFA