Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 13 kwi, 2013 14:00

Husaria
Szczecin
16
0 I 0
0 II 0
14 III 0
2 IV 0
- OT -
0
Owls
Bielawa
rozwiń ͮ
 

Moment prawdy

Opublikowano dnia: 11 kwi 2013 | Komentarze: 0

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 14:00, na Boisku nr 6 przy ul. Karłowicza 6 w Szczecinie zostanie rozegrany mecz w ramach pierwszej kolejki w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I). W tym spotkaniu Husaria Szczecin podejmie ekipę Bielawa Owls.

Gospodarz: Husaria Szczecin (0-0)
Gość: Bielawa Owls (0-0)
Data i godzina:
13 kwietnia, 14:00
Stadion:
Boisko nr 6 przy ul. Karłowicza 6 w Szczecinie
Liga: PLFA I

Pierwszy mecz nowych rozgrywek zawsze wzbudza wielkie emocje. Po wielu miesiącach treningów, szumnych zapowiedzi lub chęci zmazania plamy z poprzedniego sezonu w końcu przychodzi moment prawdy. Nowa edycja pozwala na pełną rehabilitację za nieudany poprzedni rok. Oba zespoły już na inaugurację chcą udowodnić, że stać je odbudowanie zaufania kibiców i awans do półfinałów.

- W ostatnim sezonie nie graliśmy najlepiej i odczuwamy presję. Zwłaszcza w sytuacji, gdy w Szczecinie mamy dwa kluby. Ale liczę, że uda się awansować do fazy play-offs – twierdzi Piotr Krakowski, koordynator ofensywy Husarii. Tegoroczna załoga ze Szczecina jest wielką niewiadomą rozgrywek o mistrzostwo PLFA I. W ubiegłorocznej batalii o prymat na zapleczu ekstraklasy wygrała zaledwie dwa razy, ale za to triumfy święciła nad tegorocznym uczestnikiem rozgrywek Topligi Warsaw Spartans. – Husarze prezentowali się dobrze, ale nie dostali się do play-off. Ciężko zrozumieć dlaczego wygrywali ze Spartanami, a nie znaleźli sposobu na Mustangi. Może dlatego, że płocczanie grają fizyczny futbol tak jak Husaria? – zastanawia się szkoleniowiec Owls Paweł Sołtysiak.

Sowy i Husarze bazują na dominacji fizycznej, która ma zapewnić przewagę w danym spotkaniu. – Przyznam szczerze, że zupełnie nie znamy Husarii. Będziemy bazować na statystykach i konkretnych wynikach meczów. Wiem, że mają kilku wyróżniających się zawodników. Niewątpliwie największą uwagę trzeba zwrócić na powołanego do kadry Marcina Kaima – przyznaje Sołtysiak.

Husarze są zapowiadają, że nie powinno zabraknąć punktów. – Musimy ten mecz wygrać i to jak największą przewagą. Jesteśmy przygotowani na spotkanie z Owls i jestem przekonany, że zejdziemy z boiska w glorii zwycięzców... jeśli tylko zagramy swój futbol – zapowiada Krakowski.

Owls jadą do Szczecina w praktycznie najmocniejszym zestawieniu. Zabraknie jedynie wide receivera Macieja Szlichty, który przechodzi ostatni etap rehabilitacji kontuzjowanego kolana. Do zespołu powinien wrócić w drugiej połowie sezonu. Po za tym Sowy przylatują do województwa zachodniopomorskiego w najsilniejszym możliwym zestawieniu. – Mamy bardzo szeroki skład złożony z wielu młodych zawodników i weteranów tworzących bardzo silny monolit – mówi trener Sów.

O tym kto będzie górą w tym ciekawie zapowiadającym się pojedynku dowiemy się już w sobotę.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
51% do 49% (153 głosów)

TABELA

Grupa Wschodnia

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lowlanders 6 6/0 152 12
2. Kings 6 4/2 67 8
3. Mustangs 6 1/5 -131 2
4. Tytani 6 1/5 -88 2

Grupa Zachodnia

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Husaria 6 6/0 79 12
2. Falcons 6 3/3 32 6
3. Lions 6 3/3 30 6
4. Owls 6 0/6 -141 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?