CENTRUM MECZOWE 14 kwietnia, 2013 14:00

Rebels
Katowice
4
2 I 0
2 II 0
0 III 13
0 IV 0
- OT -
13
Kozły
Poznań
rozwiń ͮ
 

O pierwsze zwycięstwo

Opublikowano dnia: 11 kwietnia 2013 | Komentarze: 0

W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 14:00, na boisku bocznym Stadionu Śląskiego w Chorzowie przy ul. Katowickiej 10 zostanie rozegrany mecz w ramach trzeciej kolejki Topligi. AZS Silesia Rebels podejmą Kozły Poznań.

Gospodarz: AZS Silesia Rebels (0-2)
Gość:
Kozły Poznań (0-1)
Data i godzina:
14 kwietnia, 14:00
Stadion:
boisko boczne Stadionu Śląskiego w Chorzowie, ul. Katowicka 10
Liga: Topliga

Oba zespoły zgodnie podkreślają, że będzie to mecz o cztery punkty. Po dwóch kolejkach sezonu zasadniczego i Rebels, i Kozły nie mają tęgich min. Rebelianci w kiepskim stylu zagrali z Giants Wrocław i Seahawks Gdynia zdobywając obu spotkaniach zaledwie sześć punktów przy 96 straconych. Natomiast Kozły najpierw zagrały w ekstremalnych warunkach z Warsaw Eagles, a później weekend spędziły w domu po odwołaniu ich spotkania z Gigantami.

- Z Giants przegraliśmy wysoko, pomimo dobrego początku spotkania. Klęskę odnieśliśmy na własnym terenie, co sprawia, że zabolała mocniej. Porażka z Seahawks miała inny smak. Graliśmy z mistrzem Polski, który zdobył przeciwko nam mniej punktów niż Giants. Porażki na pewno nie są najlepszą motywacją, ale nie wygrywa ten, kto nie próbuje – sądzi Olga Faszczewska-Szymuś, menedżer Rebels.

Sytuacja, w jakiej znajdują się oba zespoły jest nie do pozazdroszczenia. Ewentualna porażka może zamknąć drzwi do półfinałów już na początku sezonu:  – Przegraliśmy tylko jeden mecz, a Rebels dwa i będzie to starcie o wszystko. W zasadzie każde spotkanie w Toplidze jest najwyższej wagi, ale ewentualna porażka postawi nas w trudnej sytuacji. Obie strony będą z pewnością bardzo zmobilizowane – uważa Marcin Śniadecki, menedżer Kozłów.

Porażka szczególnie mocno może odbić się na Rebeliantach. Trzy porażki z rzędu na pewno nie będą napawać optymizmem. - Każdy zawodnik ma tę świadomość, ale presja nie jest najlepszym doradcą. Najważniejsze, żeby skupić się na celu i nie dać się sprowokować. Rok temu nasz drugi, rewanżowy mecz z Kozłami, toczył się o podobną stawkę. Pokazaliśmy wtedy, że walczymy do końca a presja potrafi dodać nam skrzydeł – zauważa Faszczewska-Szymuś.

Dzięki dwutygodniowej przerwie w grze poznaniacy są w uprzywilejowanej sytuacji. Zawodnicy mieli więcej czasu na odpoczynek i specjalne przygotowanie taktyczne do niedzielnej rywalizacji. – Z jednej strony jest to nasz atut, bo mieliśmy więcej czasu na trening i to na otwartej przestrzeni, a nie w hali. Z drugiej strony Rebels są w rytmie meczowym – twierdzi Śniadecki.

Gospodarze uważają, że dłuższy odpoczynek Kozłów to ich zmartwienie, stawiające zespół w trochę trudniejszej sytuacji. - Jesteśmy w tzw "ciągu", mecz-film session-trening-mecz itd. Złapaliśmy rytm. Na pewno jest to męczące, ale pozwala na ciągłe skupienie się na grze. Wytrzymałość będzie miała duże znaczenie szczególnie w czasie starcia z Kozłami, i dlatego właśnie nasz przygotowawczy plan treningowy miał na celu odpowiednie przygotowanie fizyczne i kondycyjne – uważa Faszczewska-Szymuś.

Ciężko wyłonić bezsprzecznego faworyta tego pojedynku. W dotychczasowych sześciu meczach obie ekipy trzykrotnie schodziły z murawy w glorii chwały. Wyrównane pojedynki ilustrują wyniki z poprzedniego sezonu: Raz 21:14 wygrały Kozły, innym razem to Rebels byli górą 19:14. Mimo to minimalną przewagę na papierze mają goście posiadający lepszą formację defensywną. – Nie chcę w żadnym wypadku mówić, że jesteśmy faworytami. W zeszłym sezonie nasze mecze były zacięte od początku do końca. Tak naprawdę o wyniku zadecyduje dyspozycja dnia – mówi Śniadecki.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
53% do 47% (150 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Komu będziesz kibicował w rozgrywkach PLFA J-8?