Z ostatniej chwili:
 

Przed 1. kolejką PLFA II

Opublikowano dnia: 18 kwi 2013 | Komentarze: 0

Już w najbliższy weekend zainaugurowane zostaną rozgrywki PLFA II. W ramach Grupy Południowej zmierzą się ze sobą Devils Wrocław B z Silvers Olkusz oraz Ravens Globinit Rzeszów z Rybnik Thunders. Sezon w Grupie Centralnej rozpoczną futboliści drużyn Wilki Pabianice i Olsztyn Lakers. Natomiast w Grupie Północnej do boju ruszą zawodnicy Griffons Słupsk i Bydgoszcz Archers.


Diabły Wrocław B - Silvers Olkusz


Gospodarz: 
Devils Wrocław B (0-0)
Gość:  Silvers Olkusz (0-0)
Data i godzina: 20 kwietnia, godz. 13:00
Stadion: Ośrodek Rekreacji Lotnicza, ul. Lotnicza 72
Liga: 
PLFA II, Grupa Południowa

Devils Wrocław B zeszły sezon PLFA II zakończyły na czwartym miejscu w Grupie Południowej. Zaplecze pierwszej drużyny Devils występującej w Toplidze ma jednak znacznie większe ambicje. – Naszym celem jest, co najmniej półfinał. Każdy inny wynik będzie rozczarowaniem. Niemniej istotne jest zdobywanie cennego doświadczenia i szlifowanie talentów, które w przyszłości mają stanowić o sile Devils w Toplidze. Tak już się dzieje - w tegorocznym składzie Devils blisko 1/3 zawodników zaczynała swoją grę w drużynie B – ocenia Seweryn Plotan, menedżer Diabłów.

Na początek wrocławianie podejmą czerwoną latarnię ligi Silvers Olkusz. Żaden zespół w PLFA II w zeszłym roku nie stracił tylu punktów, co olkuszanie. To nie stawia ich w korzystnej sytuacji przed pierwszym wykopem. - W zeszłym sezonie zapłaciliśmy frycowe. Za późno zaczęliśmy przygotowania oraz popełniliśmy w tym aspekcie wiele błędów. W tej chwili wygląda to zupełnie inaczej. Każdy zawodnik wie, po co wychodzi na boisko i co należy do jego obowiązków. Nastroje i atmosfera w drużynie są dobre, jesteśmy gotowi do inauguracji i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Jesteśmy głodni gry i... zwycięstw! – zapowiada Michał Polak, prezes Silvers.

Po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek w klubie nastąpiły duże zmiany. Większość zawodników zmieniła pozycje, a pieczę nad pracą sztabu trenerskiego sprawuje Marcin Michalczewski, futbolista Zagłębie Steelers Interpromex. - Dzięki roszadom wprowadzonym przez trenera możemy wygrać z każdym. Musimy tylko egzekwować nasze założenia i dać z siebie wszystko, żeby znaleźć się w półfinałach – uważa Polak.

 

Wilki Pabianice - Olsztyn Lakers

Gospodarz: Wilki Pabianice (0-0)
Gość:  Olsztyn Lakers (0-0)
Data i godzina: 21 kwietnia, godz. 13:00
Stadion: Stadion Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów, ul. Stefanii Sempołowskiej 6
Liga: 
PLFA II, Grupa Centralna

Wilki Pabianice to debiutant w futbolu 11-osobowym. Jeszcze rok temu gospodarze tego pojedynku startowali w PLFA 8. Futbol 8-osobowy to namiastka batalii na pełnowymiarowym boisku, przez co Wilki początkowo mogą mieć wiele trudności z rywalizowaniem pełną jedenastką. Na szczęście dla nich w swoim debiucie podejmą Olsztyn Lakers, którzy jak dotąd rozegrali sześć spotkań w PLFA II w poprzednim roku i żadnego z nich nie wygrali.

- Czujemy wielką ekscytację, ale i lekkie obawy przed debiutem. W naszej kadrze znajduje się wielu zawodników, dla których będzie to pierwszy występ w meczu o stawkę. Na trybunach zasiądą nasze rodziny i znajomi, co może niektórych paraliżować - mówi Łukasz Turek, trener Wilków. - To będzie zupełnie inny sezon od tego rozegranego w PLFA 8, gdzie rozgrywki odbywają się na zasadzie turniejów. Tam o kilku wynikach często decydowała forma dnia. W PLFA II formę na każdy pojedynek trzeba budować w oparciu o znacznie krótsze mikrocykle treningowe. Jeden słabszy dzień nie przekreśli wielomiesięcznego wysiłku, ale nie oznacza to, że będziemy źle przygotowani. Debiut w PLFA II to nowe wyzwanie dla nas - dodaje Turek.

Griffons Słupsk - Bydgoszcz Archers

Gospodarz: Griffons Słupsk (0-0)
Gość: Bydgoszcz Archers (0-0)
Data i godzina: 21 kwietnia, godz. 15:00
Stadion: Stadion 650-lecia w Słupsku, al. Madalińskiego 1
Liga: 
PLFA II, Grupa Północna

Pojedynek starych znajomych z PLFA 8. Griffons Słupsk i Bydgoszcz Archers rywalizowały ze sobą pięciokrotnie. Gryfy zwyciężyły w trzech starciach, ale dwukrotnie różnica wynosiła zaledwie sześć punktów. - Od początku naszej drogi w PLFA zawsze spotykamy się z Griffons. W Słupsku graliśmy raz i zremisowaliśmy 38:38. Dlatego przed tym spotkaniem nasza drużyna jest totalną bombą emocjonalną. Czujemy ekscytację, zaangażowanie, motywację i głód zwycięstwa – mówi Adrian Kuźniewski, prezes i trener Bydgoszcz Archers.

Łucznicy przed sezonem rozegrali dwa sparingi. Oba z wyżej notowanymi rywalami – Królewskimi Warszawa i Devils Wrocław. Archers nie zdobyli żadnego punktu, ale jak podkreśla Kuźniewski: - Dzięki ciężkim meczom przed sezonem wiemy gdzie popełnialiśmy błędy i już jesteśmy w ostatniej fazie ich poprawiania. Paradoksalnie te porażki umocniły drużynę. Celem nadal pozostaje awans do fazy pucharowej.

Griffons liczą na podtrzymanie dobrej passy w starciach z Archers. Jeśli chce się zdobywać tytuły, trzeba zwyciężać na własnym obiekcie. - W zeszłym sezonie słupszczanie nie mieli zbyt wielu okazji do śledzenia swojej ekipy na żywo. W tym roku chcemy pokazać się w większej ilości spotkań w Słupsku, stoczymy na stadionie 650-lecia minimum trzy pojedynki – mówi Kamil Wysocki, trener Gryfów.

Griffons wzmocniło przed sezonem kilku zawodników Korsarzy Koszalin oraz ciekawie zapowiadających się debiutantów. - W zespole mamy część doświadczonych futbolistów, którzy grali w poprzednich sezonach, a także część bardzo dobrze zapowiadających się nowych. Wierzę, że takie połączenie przyniesie pozytywne wyniki na boisku – sądzi Wysocki.

 

Ravens Globinit Rzeszów - Rybnik Thunders

Gospodarz: Ravens Globinit Rzeszów (0-0)
Gość: Rybnik Thunders (0-0)
Data i godzina: 20 kwietnia, godz. 14:00
Stadion: Stadion Świlczanki, Świlcza, Rzeszów
Liga: 
PLFA II, Grupa Południowa

Ravens Rzeszów i Rybnik Thunders nie należą do potentatów w Grupie Południowej. Oba zespoły łącznie wygrały zaledwie trzy mecze i to z niżej notowanymi rywalami. Natomiast w bezpośrednim pojedynku lepsi 26:6 okazali się Thunders. - W przerwie sezonowej dokonaliśmy dużych roszad kadrowych. Chcemy awansować do fazy pucharowej, ale cele skonfrontuje rzeczywistość. Zeszły sezon zakończyliśmy z bilansem 1-5 i jeśli go nie poprawimy to znaczy, że źle przygotowaliśmy się do tej edycji – mówi Tomasz Cisło, prezes Ravens.

Kruki przed sezonem rywalizowały z załogami PLFA I - Tytanami Lublin oraz Gliwice Lions. Z tymi drugimi rzeszowianie przegrali zaledwie 0:21, co nie jest normą podczas towarzyskich meczów pomiędzy drużynami z różnych klas rozgrywkowych. Teraz nadszedł czas na walkę o punkty.

- Rybnik Thunders to specyficzna, prezentująca siłowy futbol drużyna. Jeśli wyciągniemy wnioski z naszego ostatniego spotkania to możemy zwyciężyć. Z naszej strony to będzie trochę eksperymentalny mecz, w którym przeprowadzimy dużo roszad w składzie – zapowiada Daniel Krawiec, rzecznik prasowy Ravens. Odważne zapowiedzi rzeszowian zweryfikuje boisko, na którym jeszcze niedawno znacznie lepiej prezentowali się futboliści Thunders.

- Cele w tym roku są inne. W zeszłym sezonie była to nauka i zebranie doświadczenia - tak na boisku, jak i w organizacji klubu. Dzisiaj jesteśmy lepiej przygotowani na obu płaszczyznach. Będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli ligowej oraz awans do fazy pucharowej. Zaś organizacyjnie postaramy się o utrzymanie dobrych kontaktów z miastem Rybnik, które wspiera nas finansowo, pozyskanie sponsorów oraz organizację domowych meczów Thunders na większą niż dotychczas skalę – opowiada Marek Grecicha, rzecznik prasowy Thunders.

Rybniczanie ostatnie rozgrywki rozpoczęli z przytupem. Najpierw gładko pokonali Silvers Olkusz, a następnie wspomnianych Ravens. Później Thunders z meczu na mecz prezentowali się coraz gorzej. – Zeszłoroczny bilans 2-4 był wbrew pozorom sukcesem. Jako zespół z zerowym doświadczeniem, który wszedł do ligi rozegrawszy wcześniej dosłownie kilka sparingów, spisaliśmy się najlepiej spośród drużyn naszego pokroju – ocenia Grecicha. W tym roku takich wymówek już nie będzie. Thunders wkraczają w kolejny sezon z jasno wytyczonymi celami.

 

Toruń Angels - Cougars Szczecin

Ostatnie zaplanowane na ten weekend spotkanie pomiędzy Toruń Angels i Szczecin Cougars przełożono na 26 maja.

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?