Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 19 maj, 2013 14:00

Kozły
Poznań
14
7 I 6
0 II 8
0 III 12
7 IV 7
- OT -
33
Devils
Wrocław
rozwiń ͮ
 

Diabły pójdą za ciosem?

Opublikowano dnia: 16 maj 2013 | Komentarze: 0

W niedzielę 19 maja o godzinie 14:00, na stadionie Posnanii, przy ul. Słowiańskiej 78 w Poznaniu odbędzie się mecz siódmej kolejki Topligi. Kozły Poznań zmierzą się z Devils Wrocław.

Gospodarz: Kozły Poznań (3-2)
Gość: Devils Wrocław (3-1)
Data i godzina: 19 maja o godz. 14:00
Stadion:
stadion Posnanii, ul. Słowiańska 78 w Poznaniu
Liga: Topliga
Bilety:
Normalne - 10 zł, ulgowe - 5 zł, dzieci do lat 12 – wstęp wolny

W ostatni weekend Kozły Poznań bez większych problemów poradziły sobie z Zagłębiem Steelers Interpromex. Drużyna ze stolicy Wielkopolski jest w obecnym sezonie w lepszej formie niż rok temu. Aktualnie mają taki sam bilans punktowy, co wicemistrzowie Polski, Warsaw Eagles. – Rzeczywiście spisujemy się bardzo dobrze. To dzięki ciężkiej pracy, trenerowi i wzmocnieniom, których dokonaliśmy. Bardzo cieszy fakt, że nasze zaangażowanie procentuje i jesteśmy w czołówce najlepszych klubów w kraju po tym, jak rok temu przez dłuższy czas walczyliśmy o to, by nie zakończyć rozgrywek z zerowym dorobkiem punktowym – wyjaśnia Marcin Śniadecki, prezes Kozłów Poznań.

Najbliższy rywal poznanian także ma sześć punktów, ale o jeden mecz więcej do rozegrania. Devils Wrocław zatrzymali ostatnio Seahawks Gdynia, co świadczy o ich wysokiej formie. Mimo tego Kozły nie obawiają się swojego najbliższego przeciwnika i intensywnie trenują. Ich główne założenia na ten tydzień to szlifowanie zagrywek w ofensywie i w formacji specjalnej, których dobra dyspozycja będzie bardzo potrzebna w meczu przeciwko wrocławianom. W niedzielę, bowiem – jeśli Kozły poważnie myślą o wygranej - będzie się liczył każdy punkt.

- Tydzień temu Devils pokazali klasę. Wygrana nad mistrzem Polski nie zdarza się często. Będą dla nas dużym zagrożeniem. I to zarówno ich linia obrony, jak i atak. Grzegorz Mazur jak zwykle jest w wybornej formie i będziemy musieli na niego bardzo uważać, ale też świetnie prezentuje się ostatnio Dawid Tarczyński – wylicza Śniadecki.

Wrocławianie - jak sami mówią - po trudnym meczu przeciwko Seahawks Gdynia czują się trochę bardziej zmęczeni, niż po spotkaniach ze słabszymi drużynami. W niedzielne popołudnie czeka ich trudny mecz, bo Kozły to bardzo wymagający przeciwnik, który zawsze stara się uprzykrzyć życie rywalom. - Poznańska drużyna będzie dla nas wymagającym rywalem. Muszą z nami wygrać, jeśli chcą się liczyć w walce o play-offy. Pokazali się z bardzo dobrej strony w meczu przeciwko Warsaw Eagles. Orły straciły wtedy najwięcej punktów patrząc na wyniki ich pozostałych spotkań – tłumaczy Seweryn Plotan, prezes Devils Wrocław.

Diabły też nie mogą narzekać. Z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej. Teraz czeka ich prawdziwy maraton. Zagrają sześć spotkań tydzień po tygodniu. Jak sami mówią, dobrze, że na początku trafili właśnie na Kozły, bo w ostatnich dwóch meczach musieli mierzyć się z rywalami z najwyższej półki. Ich radość nie powinna być jednak zbyt duża, bo poznanianie to zespół, który potrafi zaskoczyć. Szczególnie, że ich trenerem jest Jacek Wallusch, który przez kilka lat pracował we Wrocławiu i dobrze zna Devils. - Szczerze mówiąc trudno jednoznacznie stwierdzić, kto lub co będzie dla nas największym zagrożeniem w niedzielę. Na pewno linia defensywy, która od początku sezonu skutecznie utrudnia życie kolejnym przeciwnikom. Zapewnie także i dla nas przygotują jakąś tajną broń. Trudno też pominąć ich trenera, który wykonuje kawał dobrej roboty, ale on zna nas tak samo dobrze, jak my jego, więc szanse są wyrównane – wyjaśnia z przekąsem Plotan.

Kozły Poznań w dalszym ciągu będą musiały sobie radzić bez Bartosza Hendrysa. Zaś w Devils mimo trudnego meczu przeciwko Seahawks kontuzji brak. - To może wydawać się dziwne, ale zawsze po starciach przeciwko tym najsilniejszym jest mniej urazów, niż po pojedynkach ze słabszymi drużynami. Dla nas to dobrze, bo w niedzielę będziemy mogli wyjść w najsilniejszym składzie – mówi Seweryn Plotan.

 

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
40% do 60% (114 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?