Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 25 maj, 2013 16:00

Devils
Wrocław
61
28 I 0
13 II 0
7 III 0
13 IV 0
- OT -
0
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

Przełożona inauguracja

Opublikowano dnia: 23 maj 2013 | Komentarze: 0

W sobotę 25 maja o godzinie 16:00, na Stadionie Sztabowa przy ul. Sztabowej 101 we Wrocławiu zostanie rozegrany zaległy mecz pierwszej kolejki Topligi. Devils Wrocław zagrają w nim przed własną publicznością z Zagłębie Steelers Interpromex.

Gospodarz: Devils Wrocław (4-1)
Gość: Zagłębie Steelers Interpromex (2-4)
Data i godzina: 25 maja, 16:00
Stadion:
Stadion Sztabowa, ul. Sztabowa 101, Wrocław
Liga: Topliga
Bilety:
6-10 zł w przedsprzedaży, 9-15zł w dniu meczu

Pojedynek tej dwójki miał dokładnie dwa miesiące temu otworzyć nowy sezon Topligi. Przez obfite opady śniegu mecz został przełożony. Teraz, gdy reszta ligi będzie odpoczywała, te dwa zespoły muszą odrabiać zaległości, grając już szósty tydzień z rzędu. - Każdy z nas zaczyna to już powoli odczuwać, ale radzimy sobie. Najważniejsze, że mimo tak intensywnego terminarza wszyscy są w naszym zespole zdrowi – mówi Dawid Tarczyński, skrzydłowy Devils.

W ostatnich dwóch kolejkach wrocławianom jest zresztą łatwiej zapomnieć o zmęczeniu, bo wyraźnie pokonują mocnych przeciwników. Najpierw przełamali passę niepokonanych wcześniej Seahawks Gdynia, a później rozprawili się z groźnymi ostatnio Kozłami w Poznaniu. Teraz czas na ich drugi już w tym sezonie mecz ze Steelers. W pierwszym, wyjazdowym, Diabły wygrały 48:7 i mimo że wtedy zadanie ułatwiło im kilka błędów Hutników, to i tym razem trudno spodziewać się sensacji.

Zawieszony jest też trener za swój wybryk w Poznaniu i nie ukrywam, że morale w drużynie podupadło, ale wierzę, że nasi zawodnicy powalczą o jak najlepszy wynik do samego końca.
Szymon Widera, prezes Steelers

- Chcemy w tym meczu wygrać, ale przede wszystkim zakończyć to spotkanie bez żadnych kontuzji. Ważne będzie też mocne rozpoczęcie, co pozwoli na występy zmienników, graczy dopiero rozwijającym się, dla których takie doświadczenie będzie bardzo cenne – mówi Tarczyński. Gospodarze sobotniego starcia zdają sobie sprawę, że są zdecydowanym faworytem, ale po nauczce, jaką dostali na początku swojego spotkania z Kozłami, nie chcą niepotrzebnie komplikować swojej sytuacji. - Wtedy myśleliśmy chyba jeszcze o naszej wygranej z Seahawks. Przez ten brak koncentracji popełniliśmy w pierwszej kwarcie błędy, które nie powinny się zdarzyć. Ze Steelers przypilnujemy, żeby taka sytuacja nie miała miejsca – dodaje Tarczyński.

W zgoła innych nastrojach do stolicy Dolnego Śląska zawitają goście. Dokładnie odwrotnie niż Devils, Steelers w ostatnich dwóch tygodniach notują znaczną obniżkę formy. Po swoim zwycięstwie w derbach Województwa Śląskiego na początku maja, Hutnicy najpierw wysoko przegrali w Poznaniu, a tydzień później na własnym terenie, ponownie różnicą ponad 30 punktów, z Seahawks. Do Wrocławia będą musieli poza tym udać się bez kilku kluczowych graczy i swojego szkoleniowca. W gronie Bartosz Bednarczyk, Mariusz Ostapowicz, Jacek Sikora i Jason Blasko, jedni pauzują jeszcze za zawieszenia z poprzedniego sezonu, a niektórzy za kontrowersyjnie zakończony mecz w Poznaniu.

- Z tymi osłabieniami, to będzie niezmiernie trudny mecz. Zawieszony jest też trener za swój wybryk w Poznaniu i nie ukrywam, że morale w drużynie podupadło, ale wierzę, że nasi zawodnicy powalczą o jak najlepszy wynik do samego końca – mówi jeden z tych, którzy w sobotę nie zagrają, Jacek Sikora. Podkreśla też, że pozytywnym aspektem ostatnich tygodni jest przede wszystkim zwyżkująca forma rozgrywającego (i czasami skrzydłowego) Travisa Taylora. Ofensywa Steelers nie miała w tym sezonie zresztą ani jednego meczu, w którym nie udałoby się jej zapunktować, chociaż raz, a to w historii ich pierwszoligowych występów nie zawsze było czymś naturalnym. Wystarczy wspomnieć tu choćby bolesną i wciąż rekordową klęskę 0:84... we Wrocławiu z Devils w 2011 roku.

Tym razem sami gospodarze mówią, że nie zależy im w tym meczu na wysokim zwycięstwie, a raczej bezpiecznym przygotowaniu się do zaplanowanych na 1 czerwca derbów Wrocławia. Steelers mają coś do udowodnienia i będą chcieli pokazać się z dobrej strony. - Wybryk w Poznaniu był czymś jednorazowym, zapewniam, że zagramy na całego i do końca – zapewnia Sikora. Jeśli na murawie szybko pojawią się futboliści z drugiego szeregu gospodarzy, to kibice mogą spodziewać się stosunkowo wyrównanego spotkania.

 

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
73% do 27% (213 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?