Kraków
rozwiń ͮ

Białostoccy dominatorzy

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 26 maja 2013 | Komentarze: 0

W rozegranym w niedzielę 26 maja meczu 4. kolejki PLFA I Lowlanders Białystok pokonali na swoim boisku Kraków Kings 40:16.

Niepokonani w tym sezonie Lowlanders Białystok do rewanżu stawali w roli faworytów. W pierwszym meczu tych drużyn, 27 kwietnia w Krakowie drużyna z Podlasia wygrała 13:8. Przed pierwszym gwizdkiem niedzielnego spotkania krakowianie zapowiadali, że chcą wygrać 6 punktami, by zapewnić sobie przewagę w dwumeczu.

Początek meczu należał jednak do gospodarzy. Szybko objęli oni prowadzenie po biegu niezawodnego, wszechstronnego Damiana Kołpaka. Kings nie pozostali jednak dłużni. W odpowiedzi zdobyli touchdown okraszony skutecznym podwyższeniem za dwa punkty. W ten sposób krakowianie objęli prowadzenie. Jak się miało okazać później Kings byli na czele po raz ostatni w tym meczu.

Mam nadzieję, że w końcu uda nam się zrealizować marzenie i przejść sezon bez porażki, a zakończyć go uprawnionym mistrzostwem. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie łatwo.
Rafał Bierć, safety Lowlanders

W następującym po podwyższeniu wykopie popisał się białostoczanin Michał Korzeniecki. Ten wielokrotny mistrz Polski w biegu przez płotki popisał się fantastycznym, 85-jardowym sprintem zakończonym przyłożeniem. Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty swój pierwszy z dwóch touchdownów uzyskał Tomasz Zubrycki po podaniu Damiana Kołpaka.

W drugiej kwarcie Lowlanders punktowali dwa razy. Kings odpowiedzieli jednym przyłożeniem, które zostało zdobyte po pięknej akcji powrotnej po wykopie rywali. Punkty zdobył Damian Konrad pokonując z piłką 4/5 długości boiska.

Po pierwszej połowie losy meczu były praktycznie przesądzone, gdyż gospodarze prowadzili 33:16. W trzeciej części Korzeniecki pozbawił krakowian złudzeń zdobywając swój drugi touchdown w meczu.

Mecz zakończył się wysokim, 24-punktowym triumfem Lowlanders. W całym spotkaniu Kings musieli zawierzać atak swoim running backom. Aż trzy próby podań Królów zakończyły się przechwytem.

- Krakowianie w pierwszej połowie trochę nam napędzili stracha. W tej części gry dobrze funkcjonowała nasza formacja ataku, a słabiej obrony. W drugiej role się zamieniły i dominowaliśmy w defensywie - powiedział Rafał Bierć, safety Lowlander Białystok. - Przed nami dwa mecze wyjazdowe ze słabszymi rywalami. Celem jest komplet zwycięstw po sezonie zasadniczym. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się zrealizować marzenie i przejść sezon bez porażki, a zakończyć go uprawnionym mistrzostwem. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie łatwo - dodał Bierć.

- Początek meczu ułożył się po naszej myśli. Niestety pewne rozwiązania defensywne nie skutkowały. Lowlanders rozpracowali nas dość szybko. Po przerwie zmieniliśmy ustawienie w obronie na 4-3 i to zastopowało gospodarzy. Zabrakło nam punktów by wygrać. Nasza ofensywa zagrała dzisiaj niestety słabo - Bartosz Wójcicki, safety Kraków Kings.

W ataku Lowlanders ponownie brylował running back Michał Maksimowicz. Praktycznie wszystkie podania Damiana Kołpaka łapali Michał Korzeniecki i Tomasz Zubrycki. W obronie wyróżnił się safety Rafał Bierć, który po przechwycie był bliski zdobycia przyłożenia w obronie. Wieloma skutecznymi zatrzymaniami w okolicy linii wznowienia akcji popisywał się Maciej Maksimowicz.

Najlepszym graczem drużyny z Krakowa był skrzydłowy Damian Konrad. Nie tylko popisał się piękną akcją powrotną na przyłożenie, ale przez cały mecz znakomicie torował drogę swoim running backom.

Dzięki zwycięstwu białostoczanie zapewnili sobie nie tylko awans do play-off, ale też praktycznie pewność prawa organizacji półfinału PLFA I na własnym boisku.

Kolejny mecz Lowlanders rozegrają 8 czerwca w Płocku. Rywalem Ludzi z nizin będzie zespół Mustangów. Tego samego dnia Kings podejmą beniaminka z Lublina - Tytanów.

Lowlanders Białystok - Kraków Kings 40:16 (20:6, 13:10, 7:0, 0:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Damiana Kołpaka po 16-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
7:8 przyłożenie Sebastiana Lecha po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Dybowicz)
13:8 przyłożenie Michała Korzenieckiego po 85-jardowej akcji powrotnej po wykopie
20:8 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 5-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

II kwarta
27:16 przyłożenie Damiana Konrada po 70-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za dwa punkty Sebastian Lech)
33:16 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 43-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka

III kwarta
40:16 przyłożenie Michała Korzenieckiego po 60-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)