Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 2 cze, 2013 16:00

Steelers
Będzin
0
0 I 14
0 II 14
0 III 14
0 IV 14
- OT -
56
Giants
Wrocław
rozwiń ͮ
 

Tropem mistrza

Opublikowano dnia: 29 maj 2013 | Komentarze: 0

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 16:00, na stadionie OSiR Będzin, przy ul. Sportowej 4 w Będzinie zostanie rozegrany mecz ósmej kolejki Topligi. Zagłębie Steelers Interpromex podejmie przed własną publicznością Giants Wrocław.

Gospodarz: Zagłębie Steelers Interpromex (2-5)
Gość:
Giants Wrocław (5-1)
Data i godzina: 2 czerwca o 16:00
Stadion:
OSiR Będzin, ul. Sportowa 4 w Będzinie
Liga: Topliga

Po sromotnej klęsce z Devils Wrocław 0:61 Zagłębie Steelers Interpromex chciałoby pokazać się z lepszej strony. O zwycięski scenariusz będzie jednak bardzo trudno, bo maraton z wrocławskimi przeciwnikami trwa dalej. Steelers ugoszczą w niedzielę Giants Wrocław. Jednego z czterech faworytów do gry w VIII SuperFinale. - Termin naszego ostatniego meczu nie był znany od początku, dlatego wszyscy futboliści nie mogli wystąpić przeciwko Diabłom. Musieliśmy poprosić o pomoc zawodników z PLFA 8. Ci poradzili sobie całkiem nieźle, ale z Gigantami zagra już znacznie więcej graczy podstawowego składu - wyjaśnia sytuację kadrową Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex.

Po likwidacji The Crew i powstaniu Gigantów Wrocław obie drużyny jeszcze nie grały ze sobą. Nagrania wideo z ich meczów są jednak dostępne dla pozostałych zespołów Topligi, więc Steelers mieli okazję przyjrzeć się swojemu najbliższemu rywalowi. - Pamiętamy grę The Crew. Uważam, że od tamtego czasu nie zmieniło się zbyt wiele i Giants są podobną drużyną. Widzieliśmy ich mecze w tym sezonie i twierdzę, że to jedna z najlepszych ekip w kraju. Co ważne, posiadają potencjał nie tylko w zagranicznych zawodnikach - dodaje Widera.

Zagłębianie uważają, że ich niedzielny rywal gra podobnie do Devils, więc doświadczenie zdobyte w ostatnim ligowym starciu może bardzo szybko się przydać. Po tak okazałej porażce na pewno jest co analizować i nad czym się zastanawiać. Podobieństwo, przede wszystkim poziomu sportowego, jest zauważalne gołym okiem. Chociażby po sąsiednich miejscach w tabeli, które zajmują obaj przedstawiciele Topligi z Dolnego Śląska. Problemem Steelers jest nie tylko kolejny wymagający rywal, ale i grafik. Grają bowiem już ósmy tydzień z rzędu i jak sami mówią, nie ma zbyt wiele czasu na porządne treningi. Muszą poświęcić więcej czasu na regenerację, by być w pełni sił na kolejne mecze.

Widzieliśmy ich mecze w tym sezonie i twierdzę, że to jedna z najlepszych ekip w kraju. Co ważne, posiadają potencjał nie tylko w zagranicznych zawodnikach.
Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex

Dodatkowym smaczkiem dla obu ekip będzie obecność Michała Krzelowskiego. Byłego futbolisty Steelers, który występuje teraz w barwach Giants. Co prawda jego obecność na boisku nie jest pewna, bo podstawowym rozgrywającym wrocławian jest Bartosz Dziedzic, ale nigdy nic nie wiadomo.

Giganci nie zamierzają dawać taryfy ulgowej, mimo iż zagrają z beniaminkiem. Uważają, że każdy mecz jest ważny i z każdego można wynieść coś pozytywnego. - Trener Gaymon nie pozwala do żadnego spotkania podchodzić na luzie. Nawet kiedy gramy ze słabszym przeciwnikiem zachowujemy pełne skupienie, aby uniknąć kontuzji i przygotować taktykę na najważniejsze pojedynki. W tym przypadku na derby Wrocławia, które będą najważniejszym starciem dla układu tabeli – mówi Jakub Głogowski, manager Giants.

Wrocławianie będą mieli trochę ułatwione zadanie. Najgroźniejszy zawodnik Steelers, Mariusz Ostapowicz już nie zagra w tym sezonie. Są jednak inni, którzy na pewno spróbują napsuć gościom sporo krwi. Za takiego uważa się rozgrywającego Steelers. - Mimo nieobecności Mariusza, dokładnie analizujemy nagrania i szykujemy odpowiedzi na to, co u nich zobaczyliśmy. Testujemy też nowe rozwiązania przed derbami - tłumaczy Głogowski.

W obu zespołach zabraknie kilku postaci. Oprócz wspomnianego Ostapowicza, w ekipie z Zagłębia nie pojawi się także Jason Blasko. Giganci będą musieli sobie radzić bez Macieja Włodarczyka zawieszonego po meczu z Warsaw Spartans. - Prawdopodobnie nie zagra też Michał Górniak, więc na linii ofensywnej będą mogli sprawdzić się nasi debiutanci – wyjaśnia manager Gigantów. Do gry wróci natomiast Krzysztof Tomczak.

 

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
28% do 72% (52 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?