Z ostatniej chwili:
 

Rozgrywki PLFA II czas zacząć!

Opublikowano dnia: 2 maj 2012 | Komentarze: 0

W dniach 5-6 maja, na boiskach w Częstochowie, Rybniku, Toruniu i Warszawie rozegrane zostaną mecze pierwszej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (PLFA II). W otwierającej sezon rundzie, po raz pierwszy zostaną rozegrane mecze ligowe w Toruniu i Rybniku. Na boiskach ligowych zadebiutują też  zespoły z Olkusza i Szczecina.

Toruń Angels - Olsztyn Lakers

Gospodarz: Toruń Angels (0-0)
Gość: Olsztyn Lakers (0-0)
Data i godzina: 5 maja 2012 r., 15:00
Stadion: Ośrodek Sportowy im. Teodora Długokińskiego, ul. Świętopełka 15/23, Toruń
Liga: PLFA II
Bilety: wstęp wolny

Spotkanie w Toruniu zainauguruje zmagania Grupy Północnej PLFA II oraz będzie pierwszym meczem ligowym futbolu amerykańskiego w grodzie Kopernika.

Anioły zadebiutują podejmując Olsztyn Lakers. Mimo tego, że Jeziorowcy rozegrali do tej pory tylko cztery mecze w PLFA - w zeszłym sezonie wystepowali w lidze ósemek - to zebrane doświadczenie stanowi solidny kapitał.

- Najważniejsze jest to, że czujemy się jak drużyna. Emocje narastają z każdym dniem. Wiemy, że i tak wszystko zweryfikuje boisko. Liczymy również na naszych kibiców, do których ostatnio często docieraliśmy rozdając ulotki, prezentując klip nakręcony na toruńskim rynku. Zachęcaliśmy ich do przyjścia na nasz stadion, który znajduje się w dogodnym miejscu, bo w centrum miasta – powiedział Dawid Witnik, grający prezes Toruń Angels.

Najważniejsze jest to, że czujemy się jak drużyna. Emocje narastają z każdym dniem. Wiemy, że i tak wszystko zweryfikuje boisko.
Dawid Witnik, prezes Toruń Angels

Gracze z Olsztyna nie przyjeżdzają jednak do Torunia na wycieczkę. - W drużynie są bojowe nastroje, nikt nie lekceważy przeciwnika, ale doświadcznie, które zdobyliśmy w zeszłym sezonie oraz solidna praca na treningach daje nam podstawy do tego aby patrzeć na najbliższy mecz z optymizmem - uważa Anna Cygańska-Zapadka, rzecznik prasowy Jeziorowców. - Majówka w Olsztynie przebiega pod hasłem "przygotoiwania bojowego " , więc musi być dobrze. Wiemy jednak, że czeka nas ostra walka – dodaje Cygańska-Zapadka.

Dla tych, którzy nie będą mogli zobaczyć tego spotkania z trybun stadionu, organizatorzy przygotowali telewizyjną transmisję internetową na stronie www.kpsport.pl.

 

Rybnik Thunders - Silvers Olkusz

Gospodarz: Rybnik Thunders (0-0)
Gość: Silvers Olkusz (0-0)
Data i godzina: 5 maja 2012 r., 15:00
Stadion: Boisko TKKF Piaski, ul. Za Torem
Liga: PLFA II
Bilety: wolny

Grupa Południowa PLFA II rozpocznie swój sezon meczem na boisku TKKF Piaski w Rybniku. Gospodarzem starcia absolutnych debiutantów w lidze będą Thunders, gośćmi Silvers Olkusz.

Stadion ma już niedługo zostać przemianowany na Thunders Park i zostać oficjalnym domem Grzmotów. Organizacyjnie klub jest przygotowany na przyjęcie dużej liczby kibiców i jak zapowiada rozgrywający, a zarazem menadżer zespołu Marek Ganczaruk - Jesteśmy w stanie zaskoczyć wszystkich frekwencją na naszym stadionie. Na naszym, gdyż chyba jako jedyna drużyna w Polsce mamy stadion tylko dla siebie. Pozwala to nam optymalnie przygotowywać się do spotkań, więc przed sobotnim meczem jesteś bardzo pewni siebie i liczymy na zwycięstwo!

Drużyna Srebrnych z Olkusza również ma chrapkę na sprawienie niespodzianki. Zagwarantować ma to, między innymi, sztab trenerski który przed sezonem podnosił swoje kwalifikacje, także na szkoleniach organizowanych przez PLFA.

Jesteśmy w stanie zaskoczyć wszystkich frekwencją na naszym stadionie. Na naszym, gdyż chyba jako jedyna drużyna w Polsce mamy stadion tylko dla siebie.
Marek Ganczaruk, menadżer Rybnik Thunders

Mimo iż olkuska drużyna została założona raptem rok temu, jej skład może budzić respekt.  - Sprowadziliśmy do linii dwóch ciężkich i silnych chłopaków. Jeden waży 160 kg, drugi 150 – komentuje Marek Goliasz, jeden z założycieli Silvers Olkusz.

Czy tak wzmocniona i solidnie wytrenowana drużyna będzie w stanie przeciwstawić się Thunders, którzy powstali i rozwijają się na bardzo żyznej futbolowo ziemi śląskiej? - Mamy ochotę i możliwości sporo namieszać w lidze! - zapowiada bojowo Goliasz.

 

Saints Częstochowa - Ravens Globinit Rzeszów

Gospodarz: Saints Częstochowa (0-0)
Gość: Ravens Globinit Rzeszów (0-0)
Data i godzina: 6 maja 2012 r., 14:00
Stadion: Miejski Stadion Raków, ul. Limanowskiego 83
Liga: PLFA II
Bilety: w przedsprzedaży 8zł, w dniu meczu 10zł, dzieci do lat 12 - wstęp wolny

Święci z Częstochowy to doświadczona drużyna, która debiutowała w PLFA II w zeszłym sezonie. Ubiegłoroczne rozgrywki gospodarze niedzielnego meczu zakończyli z bilansem 0-7, ale właśnie te siedem spotkań to kapitał, którego nie można lekceważyć. Według przedsezonowych zapowiedzi Saints chcą walczyć o wejście do fazy play-off i mecz z Ravens ma być pierwszym krokiem na tej drodze.

Wiemy, że Saints mają za sobą pełny sezon w PLFA, co oczywiście znaczy wiele. Mimo tego jedziemy do Częstochowy sprawić niespodziankę i wierzymy, że nam się to uda.
Łukasz Lutecki, rzecznik prasowy Ravens

Swój optymizm opierają również na udanej rekrutacji, po której do drużyny dołączyło 20 nowych zawodników. - Obecnie na każdej pozycji mamy wartościowych zmienników – powiedział Piotr Mróz, prezes Świętych. Na co można zwrócić uwagę oglądając zespół z Częstochowy? – Naszymi najsilniejszymi formacjami są obrona i formacje specjalne -  uważa Mróz.

Goście, mimo tego, że zdają sobie sprawę z tego, że przeciwnik jest bardziej doświadczony, również chcą powalczyć o zwycięstwo. Łukasz Lutecki, rzecznik prasowy oraz zawodnik Kruków zapowiada: - Wiemy, że Saints mają za sobą pełny sezon w PLFA, co oczywiście znaczy wiele. Mimo tego jedziemy do Częstochowy sprawić niespodziankę i wierzymy, że nam się to uda.

Optymizm Ravens bierze się również z tego, że drużyna pozyskała sponsora tytularnego, dzięki czemu mogła skupić się tylko i wyłącznie na treningach i przygotowaniach do nadchodzącego sezonu.

Czy formacja specjalna i ataku Saints poradzą sobie z optymizmem i zaangażowaniem Ravens? Przekonamy się o tym w niedzielę w Częstochowie.

 

Warsaw Werewolves - Cougars Szczecin

Gospodarz: Warsaw Werewolves (0-0)
Gość: Cougars Szczecin (0-0)
Data i godzina: 6 maja 2012 r., 14:00
Stadion: Stadion Rugby AWF, ul. Marymoncka 34
Liga: PLFA II
Bilety: 5 zł

Zaprawione w ligowych bojach warszawskie Wilkołaki otworzą ten sezon z absolutnym debiutantem, drużyną Kuguarów ze Szczecina. W poprzedniej edycji PLFA II zespół ze stolicy rozegrała sześć spotkań lecz wszystkie zakończył wysokimi porażkami. Jednak w nowym sezonie Wilkołaki są żądne krwi i goście nie mają co liczyć na taryfę ulgową.

Młoda drużyna - średnia wieku to 22 lata i 4 miesiące - nie boi się faworyta rozgrywek i zapowiada walkę o zwycięstwo. - Wiemy, że Cougars będą walczyć o mistrzostwo w naszej grupie, ale my mamy taki sam cel na ten sezon - zapowiada Dawid Szurmiej, prezes Werewolves. - My gramy u siebie, czas majówki poświęciliśmy na dodatkowe treningi, a wszystko po to, aby udanie rozpocząć zmagania. Na pytanie czym będą starali się zaskoczyć gości ze Szczecina odpowiada: - Zgraniem, zgraniem i jeszcze raz zgraniem. Jeżeli narzucimy swój styl gry to powinno być bardzo dobrze!

Wiemy, że Cougars będą walczyć o mistrzostwo w naszej grupie, ale my mamy taki sam cel na ten sezon.
Dawid Szurmiej, prezes Warsaw Werewolves

Drużyna Cougars Szczecin to poważny kandydat do wygrania Grupy Północnej PLFA II. Druga drużyna w województwie zachodniopomorskim do swojego debiutu przygotowywała się dwa lata swój skład opierając na doświadczonych zawodnikach, byłych graczach Husarii Szczecin. Kuguary nie kryją, że oczekiwania mają ambitne - Naszym celem na ten sezon jest zdobycie mistrzostwa, więc pierwszy mecz jest tylko jednym z wielu, które musimy wygrać, aby ten cel osiągnąć. Przed spotkaniem z Werewolves jesteśmy nastawieni bojowo i wiemy, że nasz zespół stać na zwycięstwo. - zapowiedział Tomasz Leszczyński, manager Cougars.

Która z drużyn rozpocznie sezon od wygranej, a która skomplikuje sobie mistrzowskie plany przekonamy się w niedzielę o godzinie 14 w Warszawie.

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?