Z ostatniej chwili:
 

Reprezentacja z logo, w telewizji i na SuperFinale!

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 11 lip 2013 | Komentarze: 0

Reprezentacja Polski w Futbolu Amerykańskim już 14 września br. rozegra w Warszawie towarzyski mecz z Holandią. Biało-Czerwoni od dzisiaj mają nowe logo. Film dotyczący ich debiutu, który miał miejsce 3 lutego w Atlas Arenie w Łodzi będzie można obejrzeć już dzisiaj o 21:30 w telewizji Sportklub.


Reprezentacja ma logo!

Na mecz z Holandią Biało-Czerwoni po raz pierwszy wybiegną z nowym logo.

- Zaprojektowanie nowego logo dla PLFA było nie lada wyzwaniem, bo należało w uproszony sposób przedstawić dynamikę sportu wraz z jej bardziej oficjalnym, dostojnym wizerunkiem nawiązującym do herbu narodowego. Jako że sam uprawiałem kiedyś sport, było to zadanie dla mnie bardzo ekscytujące, ponieważ zawsze chciałem uczestniczyć w projektowaniu tożsamości wizualnej drużyn sportowych - a zaprojektowanie logo dla Reprezentacji było wręcz zaszczytem. Mam nadzieję że znak ten będzie służył naszej drużynie przez długie lata, a zawodnicy dumnie będą nosili logo na swoich uniformach - skomentował Wojciech Polak, autor logo.


- Podstawą znaku jest tarcza o ostrych liniach zdecydowanych kształtach, nawiązująca bezpośrednio symboliką do tarczy w herbie narodowym. Tarcza została przechylona lekko w prawą stronę a orzeł skierowany w odwrotną stronę niż w herbie. Ma to podkreślić dynamizm i energię z którą wiąże się futbol amerykański - dodał Polak.

Dokument o debiucie Reprezentacji Polski już dzisiaj o 21:30 w Sportklubie

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego który został zrealizowany przy okazji debiutu Reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim. 2 lutego w Atlas Arenie w Łodzi Biało-Czerwoni zmierzyli się Szwedami. Kolejny mecz już 14 września w stolicy -  Reprezentacja Polski po raz pierwszy zagra w futbol w wersji jedenastoosobowej. Rywalem będzie Holandia.

- Kręcąc "Sport Narodowy" chcieliśmy pokazać fenomen futbolu amerykańskiego w Polsce. Sportu, który jako jeden z nielicznych ciągle zachowuje wierność idei prawdziwej rywalizacji sportowej. Zawodnicy poświęcają zdrowie, pracę, życie towarzyskie dla gry, z której niewielu czerpie profity. Nie ma tu mowy o udawaniu, symulowaniu, odpuszczaniu - jest twarda walka do ostatniego gwizdka. Motywacja? Chęć zwycięstwa, bycia lepszym od przeciwnika - tylko tyle i aż tyle. Zawodnicy, którzy stanęli przed szansą reprezentowania Polski doskonale wcielili w życie pojęcie godnego reprezentowania barw narodowych. W naszym filmie chcieliśmy pokazać towarzyszące im emocje, w dniu który dla wielu z nich był spełnieniem marzeń. Czymś na co pracowali od lat - komentuje Tadeusz Janczykowski, reżyser.

- Z drugiej strony tytuł "Sport Narodowy" to także wyrażenie nadziei, że futbol amerykański, który z każdą chwilą staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju, już niedługo nie będzie obcy żadnemu z naszych rodaków. Zajmie miejsce na równi z siatkówką, czy piłką ręczną, a może nawet nożną? - dodał Janczykowski.

Film wyprodukowała firma FLASHBACK Video, www.flashback-video.pl. Reżyseria i montaż Tadeusz Janczykowski, zdjęcia Michał Puchała i Paweł Ślęczka.

W późniejszym terminie film będzie dostępny pod adresem: www.vimeo.com/plfa


Reprezentanci Polski na SuperFinale

Reprezentantów Polski będzie można spotkać już 14 lipca podczas VIII SuperFinału, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kadrowicze będą uczyć  podstaw futbolu wszystkich, którzy przyjdą 4 godziny przed SuperFinałem by wziąć udział w pikniku przedstadionowym. Więcej informacji na www.superfinal.pl.

 

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?