Z ostatniej chwili:
 

Zapowiedź 1. turnieju Grupy C PLFA 8

Opublikowano dnia: 15 sie 2013 | Komentarze: 0

W niedzielę 18 sierpnia w Opolu zostanie rozegrany pierwszy turniej Grupy C PLFA 8. O zwycięstwa powalczą zespoły Wolverines Opole, Devils Wrocław 8 oraz Giants Wrocław B.

W pierwszej edycji PLFA 8, w 2011 roku wystąpiło 9 drużyn, w zeszłosezonowej 11 a w tym roku do rywalizacji staje aż 19 zespołów z 11 województw. Każda z drużyn rozegra po 4 spotkania w ramach turniejów eliminacyjnych. Nowością w sezonie 2013 są turnieje ćwierćfinałowe, do których awansuje pięciu zwycięzców grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

1. turniej Grupy C
Organizator:
 Wolverines Opole
Data i godzina: 18 sierpnia, 12:00
Stadion: im. Opolskich Olimpijczyków, ul. Sosnkowskiego 12 Opole
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 11:00: Devils Wrocław 8 - Giants Wrocław B
2) 13:00: Wolverines Opole - Devils Wrocław 8
3) 15:00: Wolverines Opole - Giants Wrocław B


Wolverines Opole
Rosomaki są jedynym debiutantem w tej trudnej grupie. Zmagania z rezerwami dwóch Topligowych klubów, zwłaszcza w trzydrużynowej grupie teoretycznie nie dają gospodarzom większych szans na powodzenie. Jednak są oni organizatorami również turnieju ćwierćfinałowego i zrobią wszystko, żeby w nim wystąpić. - To nasz debiut w zorganizowanych rozgrywkach dotychczas graliśmy tylko trzy sparingi. Spodziewam się, przede wszystkim fajnego wydarzenia sportowego. Znamy ten obiekt,  graliśmy tu już z Dragons. Zapewne obie wrocławskie ekipy sprawią dużo kłopotu ale nastawiamy się na wygraną. Zagramy w pełnym, 32-osobowym składzie. Do triumfu poprowadzi nas Wojtek Drąg trener i rozgrywający oraz Krzysztof Richter running back. Poza nimi mamy w składzie kilku byłych zawodników Devils. Turniej odbywa się pod patronatem prezydenta Opola, wstęp będzie wolny ale przy wejściu będzie można kupić cegiełkę, która uprawnia do wzięcia udziału w losowaniu nagród. Pomiędzy meczami przewidzieliśmy atrakcje - pokaz futbolu flagowego, dog frisbee oraz konkursy. Poza stoiskiem animatorów dla dzieci na stadionie będzie catering, piwo stadionowe i zespół taneczny, a po meczach wspólny grill dla drużyn – zapowiada Adam Mazurek, prezes Wolverines Opole.

Devils Wrocław 8
Przed sezonem działacze Devils zapowiadali, że w PLFA 8 wystąpi zespół u-19. Po liście zawodników widać jednak, że nie udało się to. Tym gorzej dla przeciwników. Zdolna młodzież wzmocniona kilkoma starszymi zawodnikami może nieźle zamieszać w PLFA 8. - Jesteśmy w tej wyjątkowej sytuacji, że skład ósemkowy to czwarta drużyna w naszym klubie. Jest to mieszany skład PLFA II i juniorów. Dla tych zawodników to szansa na dodatkową rywalizację i miejsce w danej drużynie na przyszły rok. Mamy też wszystkich 17-latków, którzy zagrają w lidze juniorów i dla nich to będzie podsumowanie cyklu treningowego i szansa na przetarcie. Jako, że "ósemkowicze" trenują ze sobą dość krótko to mamy wobec nich trochę spokojniejsze oczekiwania niż wobec pozostałych. Nie będzie wielkim rozczarowaniem jeśli nie wyjdziemy z grupy, ale dobrze będzie jeśli wygramy dwa z czterech meczów w grupie. Jednym słowem - walczymy ale bez ciśnienia - komentuje Seweryn Plotan, menadżer Devils Wrocław.


Giants Wrocław B

Skład grupy C PLFA 8 uzupełniają rezerwy mistrzów Topligi. To najbardziej doświadczony zespół w grupie. W zeszłym sezonie Giants B również występowali w tej klasie rozgrywkowej jednak bez powodzenia. Komplet czterech porażek na pewno wrocławianie pamiętają i będą chcieli zapewne od pierwszego gwizdka walczyć o przełamanie niekorzystnej passy. Smaczku rywalizacji doda fakt, że rozgrywki rozpoczną i zakończą się derbowymi pojedynkami z Devils.Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?