Z ostatniej chwili:
 

Podsumowanie 1. Turnieju Grupy D PLFA 8

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 18 sie 2013 | Komentarze: 0

Pierwszy turniej grupy D PLFA 8 był bardzo wyrównany. Debiut ligowego futbolu w Lesznie wypadł bardzo okazale a rozstrzygnięcia były dość niespodziewane. Po pierwszych dwóch kolejkach spotkań w tabeli prowadzą debiutanci - Hunters i Patrioci.

 

Zielona Góra Dragons  - Kozły Poznań B 26:6

 

Już w pierwszym spotkaniu tego dnia doszło do małej niespodzianki. Rezerwy Topligowych Kozłów Poznań uległy Dragons Zielona Góra. W pierwszej połowie meczu gra toczyła się na wyrównanym poziomie do momentu gdy przy stanie 13:6 dla Smoków podanie Wojciecha Bogusia przechwycił Patryk Wójcik i po 30- jardowej akcji powrotnej powiększył prowadzenie zielonogórzan do stanu 20:6. Podopieczni Jacka Walluscha długo walczyli o powrót do gry jednak była to walka nieudana. W czwartej kwarcie wynik ustalił Krzysztof Zapalski po podaniu Adriana Chojnackiego.

 

Patrioci Poznań -Leszno Hunters 36:44

 

W najlepszym spotkaniu tego dnia zmierzyli się dwaj debiutanci. Gospodarze z Leszna wygrali bardzo wyrównany pojedynek z Patriotami Poznań. Na ławkach trenerskich obu klubów stanęły legendy wielkopolskiego futbolu - Wojciech Andrzejczak z Hunters i Karol Siliwoniuk z Patriotów. Widać że ich wieloletnie doświadczenie procentuje w treningach. Co prawda na początku meczu Patsi nie ustrzegli się dwóch poważnych błędów -niezłapane odkopnięcie oraz pomylone numery próby poskutkowały dwoma przyłożeniami Hunters ale potem wszystko szło już zgodnie z futbolowym rzemiosłem. Dobre spotkanie rozegrali Łukasz Bentka z Leszna oraz Bartłomiej Kimnes z Poznania, którzy zdobyli po dwa przyłożenia. Już do końca spotkania toczyła się ofensywna wymiana ciosów, którą dzięki mniejszej liczbie błędów na początku gry, wygrali leszczynianie. 

 

Leszno Hunters -Zielona Góra Dragons 30:6

 

Myśliwi rozgrywali drugi mecz pod rząd jednak widać było, że nie robi to na nich wrażenia. Pełna kontrola gry od pierwszego gwizdka poskutkowała drugim triumfem w domowym turnieju. Znowu błysnął Łukasz Bentka a Michał Woźniak po raz drugi dwa razy podał na przyłożenie i pokazał, że jest najskuteczniejszym rozgrywającym tego turnieju. Woźniak ponadto zdobył jeden touchdown po akcji biegowej. Doświadczeni zielonogórzanie nie mieli po swojej stronie argumentów w ataku, które mogliby przeciwstawić dobrze zorganizowanym gospodarzom. Jedyne punkty dla nich zdobył akcją biegową rozgrywający Adrian Chojnacki. Gospodarzom drugiego turnieju będzie ciężko o awans do ćwierćfinału, jeśli nie przepracują solidnie czasu przed meczami w Zielonej Górze. Dopiero w drugiej połowie Smoki zagrały kilka akcji kombinacyjnych, które wprawiły w zakłopotanie miejscowych futbolistów, jednak na nawiązanie walki było już za późno.

 

Kozły Poznań B - Patrioci Poznań 0:22

 

Po obu zespołach widać było już zmęczenie trudami turnieju jednak przewaga mniej doświadczonych Patriotów ani przez chwilę nie mogła być zakwestionowana. W pojedynku dwóch drużyn nastawionych głównie na akcje biegowe to podopieczni Karola Siliwoniuka byli górą. Widać, że powstaje kolejna silna biegowo drużyna w stolicy Wielkopolski. Kolejne świetne zawody rozegrał Bartłomiej Kimnes dzielnie wspierany przez Mateusza Chrzanowskiego. Spotkanie zostało zakończone po trzeciej kwarcie za porozumieniem drużyn, po tym jak jeden z zawodników Kozłów odniósł kontuzję.

Powiedzieli po turnieju

 

Karol Siliwoniuk - trener Patriotów Poznań - Jestem zadowolony, bo nie pamiętam żeby w pierwszym swoim meczu jakaś drużyna zdobyła 36 punktów i to kosztem faworytów. Ofensywnie bardzo dobrze zagraliśmy. Musimy popracować nad obroną, zwłaszcza nad linią defensywną ale to kwestia czasu. W przyszłym roku w jedenastkach zagramy lepiej. Szkoda że zakończył się mecz z Kozłami, bo chcieliśmy pograć rezerwami. Zawalczymy z Dragons o wejście do finału i tam będziemy starać się wygrać grupę albo zdobyć chociaż  wygrywające 2 miejsce. Na pewno stać nas na to.

 

Wojciech Andrzejczak - trener Leszno Hunters - Na turnieju nie było może jednorazowo super frekwencji ale sporo osób przewinęło się przez trybuny i wszystko fajnie wyszło. Kibice byli bardzo zadowoleni.  Nie chcę na tym etapie kreować pojedynczych gwiazd i chciałbym wyróżnić cały zespół. Zwłaszcza za podejście,  niezależnie od tego ile akcji ktoś grał to dawał z siebie wszystko. Podziękowania należą się całemu zespołowi, nie tylko zawodnikom ale tym którzy grali i tym co pomagali na turnieju i treningach.

 

Jacek Wallusch - trener Kozłów Poznań B -Zadaniem turnieju było przetestowanie zawodników drugiego składu i sprawdzenie, kto z nich ma szanse na zakwalifikowanie sie do pierwszego zespołu. Nie usprawiedliwia to oczywiście bardzo słabego występu w obu meczach, bez względu na to który z nich nazwiemy prestiżowym. Słabe zgranie, proste błędy i bardzo słaba dyscyplina zadecydowały, że Dragons i Patriots nie dali nam większych szans. Artur Myli Maciej Pacałowski pokazali sie z bardzo dobrej strony zaliczając wiele tackli. W ataku dobrze zagrał Wojciech Boguś oraz cala linia ofensywna, co mnie szczególnie cieszy. W drugim turnieju Hunters będą bardzo wymagającym przeciwnikiem, jeśli nie poprawi sie frekwencja na treningach będzie bardzo trudno ich zatrzymać. 

 

 

 

 

 

 

Dragons Zielona Góra – Kozły B 26:6 (7:6, 13:0, 0:0, 6:0)

 

I kwarta
7:0 przyłożenie Krzysztofa Lawęckiego po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt punkty Miłosz Krysik)

7:6 przyłożenie Radosław Ciecierski po 17-jarodwej po podaniu Wojciecha Bogusia

 

II kwarta
13:6 przyłożenie Krzysztofa Lawęckiego po 1-jardowej akcji biegowej
19:6 przyłożenie Patryka Wójcika po 30-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Miłosz Krysik)

 

IV kwarta
26:6 przyłożenie Krzysztofa Zapalskiego po 24-jardowej akcji po podaniu Adriana Chojnackiego

 

 

Hunters Leszno – Patrioci Poznań 44:36 (14:0, 8:12, 16:8, 6:16)

 

I kwarta

6:0 przyłożenie Michała Rybczyńskiego po 9-jardowej akcji biegowej

14:0 przyłożenie Łukasza Bentki po 7-jarodwej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Bentka)

 

II kwarta
14:6 przyłożenie Mateusza Chrzanowskiego po 10-jardowej akcji biegowej

22:6 przyłożenie Michała Woźniaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartosz Zajączkowski)

22:12 przyłożenie Bartłomieja Kimnesa po 1-jardowej akcji biegowej

 

III kwarta

30:12 przyłożenie Łukasza Bentki po  55-jardowej akcji powrotnej (podwyższenie za dwa punkty Bartosz Zajączkowski)

30:20 przyłożenie Mateusza Chrzanowskiego po 7-jardowej akcji biegowej j (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Kimnes)

38:20 przyłożenie Tobiasza Matuszczaka po 13-jardowej akcji po podaniu Michała Woźniaka                 (podwyższenie za dwa punkty Michał Rybczyński)

 

IV kwarta

38:28 przyłożenie Bartłomieja Kimnesa po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Gajewski)

44:28 przyłożenie Tobiasz Matuszczak po 9-jardowej akcji po podaniu Michała Woźniaka

44:36 przyłożenie Karola Kędzi po 39-jardowej akcji po podaniu Bartłomieja Kimnesa   (podwyższenie za dwa punkty Roman Abczyński)

 

Hunters Leszno – Dragons Zielona Góra 30:6 (8:0, 14:0, 8:0, 0:6)

I kwarta

8:0 przyłożenie Łukasza Bentki po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartosz Zajączkowski)

 

II kwarta
14:0 przyłożenie Michała Rybczyńskiego po 32-jardowej akcji po podaniu Michała Woźniak

22:0 przyłożenie Michała Woźniaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenia za dwa punkty Bartosz Zajączkowski)

 

III kwarta

30:0 przyłożenie Eryka Szymczaka po 35-jardowej akcji po podaniu Michała Woźniaka                         (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Bentka)

 

IV kwarta 
30:6 przyłożenie Adriana Chojnackiego po 7-jardowej akcji biegowej

 

 


Kozły B – Patrioci Poznań 0:22 (0:8, 0:6, 0:8)

 

I kwarta
8:0 przyłożenie Wojciecha Szymańskiego po 35-jardowej akcji po podaniu Bartłomieja Kimnesa (podwyższenie za dwa punkty Roman Abczyński)


II kwarta

14:0 przyłożenie Mateusza Chrzanowskiego po 1-jardowej akcji biegowej

 

III kwarta
22:0 przyłożenie Przemysława Smolanowicza po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Kimnes)

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?