Z ostatniej chwili:
 

NAC VII SuperFinał, 15.07.2012 Stadion Narodowy, w Warszawie

Opublikowano dnia: 21 mar 2012 | Komentarze: 0

W środę 21 marca 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA). W pierwszej jej części prezes PLFA Jędrzej Stęszewski zaprezentował genezę i tempo rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce oraz ogłosił powołanie Topligi - najwyższej klasy rozgrywkowej. Siódmy sezon ligowych zmagań wystartuje już w sobotę 24 marca br. Topligę zainauguruje mecz w stolicy, w którym Kozły Poznań zmierzą się z Warsaw Eagles. - Futbol amerykański szybko podnosi swoją rangę na polskim firmamencie sportowym. W tegoroczne ligowe szranki stanie 38 drużyn podzielonych na cztery klasy rozgrywkowe – powiedział Stęszewski.

– „Okrętem flagowym” jest nowo powołana Topliga, w której zagrają drużyny z Gdyni, Katowic, Krakowa, Poznania Warszawy i Wrocławia - dodał prezes ligi.

autor logotypu: Tomasz Lerczak

Druga prezentacja poświęcona była meczowi koronującemu sezon, który 15 lipca br. zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Ideą przewodnią NAC VII SuperFinału jest połączenie efektownego widowiska sportowego z atrakcyjną dla kibiców imprezą poprzedzającą mecz. Zostanie ona zorganizowana na terenie wokół Stadionu Narodowego, a rozpocznie się kilka godzin przed pierwszym wykopem piłki - zapowiedział Patryk Tyryłło, manager PLFA.

W drugiej części środowej konferencji dziennikarze obejrzeli pokazowy mini-mecz w wykonaniu zawodników Warsaw Eagles i Warsaw Spartans, który zorganizowany został na murawie Stadionu Narodowego. Poprzedzony był on wspólną, dynamiczną rozgrzewką. Pokaz dla zgromadzonych dziennikarzy komentował prezes ligi a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie PLFA.

NAC VII SuperFinał
Firma New American Concept istnieje na rynku od 1991 roku. NAC jest producentem oraz dystrybutorem wysokiej klasy urządzeń ogrodniczych znanych marek, takich jak Murray, Canadiana i Sandri Garden.

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?