Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 9 cze, 2012 18:00

Mustangs
Płock
20
0 I 6
0 II 7
13 III 7
7 IV 7
- OT -
27
Lowlanders
Białystok
rozwiń ͮ
 

Nie powtórzyć błędów

Opublikowano dnia: 6 cze 2012 | Komentarze: 0

W sobotę 9 czerwca o godzinie 18:00, na bocznym boisku Wisły przy ulicy Łukasiewicza 34 w Płocku rozpocznie się mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) pomiędzy zespołami Mustangs Płock a Lowlanders Białystok.

Gospodarz: Mustangs Płock (1-2)
Gość: Lowlanders Białystok (2-1)
Data i godzina: 9 czerwca 2012 r., 18:00
Stadion: Wisła Płock - boczne boisko, Łukasiewicza 34, Płock
Liga: PLFA I
Bilety: wstęp darmowy  

W sobotni wieczór odbędzie się mecz, który może mieć ogromy wpływ na rozstrzygnięcia w Grupie Północnej PLFA I. Konfrontacja Mustangs - Lowlanders może albo podzielić tabelę w grupie na dwie wyraźne części, albo może sprawić, że każdy końcowy rezultat będzie możliwy. Jeśli zwyciężą gospodarze - zrównają się punktami z Białostoczanami, jeśli górą będą goście, to będą mogli ze spokojem przygotowywać się do drugiej rundy rozgrywek.

Lowlanders bardzo chcą zapewnić sobie w Płocku udział w play-off. - Nie zamierzamy podchodzić do żadnego spotkania na luzie. Przed oczami mam sytuację z 2008 roku, gdy właśnie z Mustangs przegraliśmy na wyjeździe nasz niemal idealny debiutancki sezon w PLFA. Jedziemy tam po wygraną i jesteśmy skoncentrowani tylko na tym celu - mówi Rafał Bierć, menadżer Lowlanders Białystok. Drużyna jedzie na Mazowsze podbudowana zwycięstwem nad Husarią Szczecin. Kibice w stolicy Podlasia nareszcie widzieli dobrze dysponowaną formację ataku swoich ulubieńców. Ofensywa prowadzona przez Damiana Kołpaka w końcu prowadziła spokojne serie akcji i kreowała sobie szanse punktowe. Widać było, że największe problemy czasem najlepiej naprawiać najprostszą metodą - Zaczęliśmy po prostu więcej trenować. Wiem, że to brzmi banalnie, ale taka jest prawda. Skupiliśmy się tylko i wyłącznie na zagrywkach ofensywnych. Jak widać opłaciło się – dodaje Bierć.

Spodziewamy się przede wszystkim twardej i zrównoważonej gry. Mustangs grają w sposób podobny do naszego, tak więc mecz na pewno będzie obfitował w wiele intensywnych i porywających zarazem akcji.
Rafał Bierć, prezes Lowlanders Białystok

Mustangi w poprzedniej kolejce przegrały wysoko prestiżową konfrontację z Warsaw Spartans. Osiągnięty na własnym obiekcie wynik 7:42 nie zniechęcił płocczan, którzy przyznają że ten rok jest dla nich wybitnie etapem przejściowym. Do sukcesów w przyszłości ma poprowadzić duet trenerski James Deacon - Krzysztof Gajewski. - Jak dotychczas współpraca przebiega dobrze. Szkoleniowcy wprowadzili sporo nowych rozwiązań. Wiemy jednak że przyjście trenerów w środku sezonu niewiele zmienia, i efekty tej pracy mogą być widoczne dopiero w sezonie 2013. Trener Deacon jest odpowiedzialny za poczynania ofensywy i widać już pierwsze pozytywne zmiany po jego przyjściu. mówi Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangs Płock.

Obie drużyny wystąpią w prawie najsilniejszych składach. W szeregach Mustangów nie zagra już w tym roku Łukasz Jaworski. Lowlanders zapowiadają jedynie, że jeden z ich zawodników decyzję czy zagra podejmie tuż przed samym meczem. Oba zespoły słynęły dotychczas z silnej gry biegowej ale  związku ze zmianami w treningach lub sztabach szkoleniowych mecz może obfitować w niespodzianki.

W sobotni wieczór, na bocznym boisku Wisły Płock nie zabraknie na pewno mocnych starć i spektakularnych akcji. Jak mówi Rafał Bierć - Spodziewamy się przede wszystkim twardej i zrównoważonej gry. Mustangs grają w sposób podobny do naszego, tak więc mecz na pewno będzie obfitował w wiele intensywnych i porywających zarazem akcji.

Kibice w przerwach w grze będą mogli posilić się smakołykami z grilla. Nad bezpiecznym i regulaminowym przebiegiem spotkania będzie czuwać czwórka sędziowska pod wodzą Dariusza Leoniaka.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
43% do 57% (108 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?