Z ostatniej chwili:
 

Euro-American Challenge już 1 września

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 16 sie 2012 | Komentarze: 0

Już w sobotę 1 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz Euro-American Challenge (EAC). W meczu tym zmierzą się drużyny American Challenge Team i European Challenge Team.

Organizatorem meczu EAC jest Collegiate Development Football League (CDFL) oraz czołowa polska drużyna Warsaw Eagles.  Dzięki porozumieniu właściciela warszawskiego klubu Pawła Kuśmierza i prezesa Jędrzeja Stęszewskiego Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA) i Stowarzyszenie Polski Związek Futbolu Amerykańskiego (PZFA) wsparło organizację tego międzynarodowego meczu i zgłosiło mecz do Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF).  Dzięki tej współpracy wszystkie drużyny PLFA otrzymają nieodpłatnie pulę biletów na to wydarzenie. Mecz EAC będzie kolejną znakomitą okazją do promocji futbolu amerykańskiego w Polsce.

Większość składu drużyny ze Stanów Zjednoczonych będą stanowić wyróżniający się zawodnicy, którzy grali na znanych uniwersytetach amerykańskich. Najbardziej znaną postacią American Challenge Team jest running back Laurence Maroney, który w latach 2006 - 2010 grał w New England Patriots -  drużynie National Football League (NFL).

Skład European Challenge Team stworzą gracze z czołowych lig europejskich. W szeregach tego zespołu znajdą się też zawodnicy, którzy na co dzień występują na boiskach PLFA. Mecz EAC będzie szansą dla polskich graczy zdobycia doświadczenia i pokazania się na arenie międzynarodowej.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie: www.euro-american.pl i profilu www.facebook.com/EuroAmericanChallenge. Bilety w bardzo przystępnych cenach można nabyć przez stronę www.eventim.pl

Zapraszamy 1 września na Stadion Narodowy w Warszawie. Bramy stadionu będą otwarte od godziny 13.00, a sam mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?