Z ostatniej chwili:
 

Mocne zaplecze mistrzów

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 19 sie 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w sobotę 18 sierpnia w Słupsku pierwszym turnieju Grupy Północnej futbolu w wydaniu ośmioosobowym dwa triumfy odniosła drużyna Seahawks Gdynia B. Griffons Słupsk zremisowali z Bydgoszcz Archers i zespoły te zakończyły turniej z jednym remisem i jedną porażką.

Bydgoszcz Archers - Seahawks Gdynia B 14:24
W pierwszym z trzech wyrównanych meczów tego dnia doświadczeni Łucznicy mierzyli się z nowo powstałą drużyną B aktualnych mistrzów Topligi – Seahawks Gdynia. Od wysokiego „c” rozpoczęli bydgoszczanie, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 14:0. Jak się okazało później ta część gry była ostatnią, w której zdobyli punkty. Później błyszczeli running backowie Jastrzębi a precyzyjnymi podaniami popisywał się rozgrywający Aleksander Kordyś. Po raz pierwszy gdynianie wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. Nie oddali go do ostatniego gwizdka.

Griffons Słupsk - Seahawks Gdynia B 32:34
W zeszłym sezonie słupskie Gryfy korzystały z pomocy szkoleniowej Seahawks Gdynia, jednak nie zamierzyły sprezentować Jastrzębiom swojego pierwszego meczu w tegorocznej edycji PLFA 8. W bardzo wyrównanym meczu, w którym prowadzenie zmieniało się 6 razy, to Griffons byli dłużej na prowadzeniu. Na nic się jednak zdały heroiczne rajdy rozgrywającego gospodarzy Kamila Iwanickiego. Przedostatnie słowo należało do znakomicie dysponowanego tight-enda Seahawks B Michała Uzdrowskiego, po którego trzecim przyłożeniu w tym meczu gdynianie remisowali. Kropkę nad i postawił Marek Naczk zdobywając podwyższenie na wagę zwycięstwa.

Griffons Słupsk - Bydgoszcz Archers 38:38
Po porażkach w swoich pierwszych meczach Gryfy i Łucznicy byli zdeterminowani by zakończyć turniej z jednym zwycięstwem i zachować szansę na awans do turnieju finałowego w Warszawie. Rozpędzony w meczu z Seahawks B rozgrywający słupczan Kamil Iwanicki wcale nie zamierzał zwalniać. Już w pierwszej kwarcie popisał się dwoma długimi biegami na przyłożenie. Do przerwy gospodarze prowadzili 6 punktami. Kolejne ciosy Łucznicy skutecznie kontrowali kolejnymi touchdownami. Ostatnie dwa zagania punktowe należały do gości. Popisał się w nich Mateusz Marciniak. Dzięki jego skutecznemu podwyższeniu za dwa po drugim z jego touchdownów w czwartej kwarcie Archers doprowadzili do remisu. Mecz zakończył się takim wynikiem. W myśl przepisów turniejowych PLFA 8 sędziowie nie zarządzili dogrywki.


- Wygraliśmy dwa mecze, ale z racji tego że naszym celem jest zwycięstwo w PLFA 8 czeka nas wiele pracy -
powiedział po meczu Paweł Kaźmierczak, trener Seahawks Gdynia B. - Jestem bardzo zadowolony z postawy naszego rozgrywającego Aleksandra Kordysia, który w tym roku zdobył jedno przyłożenie w pierwszym składzie. Teraz wielokrotnie w trudnych momentach precyzyjnie podawał do swoich kolegów. Często też ratował nasze serie ofensywne znakomitymi biegami - dodał Kaźmierczak.

- Zrobiliśmy duże postępy w ostatnich tygodniach. Nie można jednak powiedzieć, że pokazaliśmy dobry futbol. Gratulacje należą się za to naszym debiutantom, którzy już niedługo będą stanowili o sile drużyny - skomentował Jakub Helinski, zawodnik Eidhoven Raptors i koordynator ofensywy Griffons Słupsk.

- Bardzo żałuję porażki z Seahawks. Gdy prowadziliśmy po dwóch przyłożeniach coś w nas pękło i później to gdynianie dyktowali warunki. W meczu z Gryfami moim podopieczni popisali się wielkim hartem ducha walcząc o zwycięstwo do ostatniej chwili. Niestety zabrakło nam czasu by triumfować w tym spotkaniu - powiedział Adrian Kuźniewski, prezes Bydgoszcz Archers.


Bydgoszcz Archers - Seahawks Gdynia B 14:24 (14:0, 0:16, 0:0, 0:8)

I kwarta
8:0 przyłożenie Pawła Kubiaka po 40-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Marciniak)
14:0 przyłożenie Jakuba Mroczyńskiego po 20-jardowej akcji biegowej

II kwarta
14:8 przyłożenie Mikołaja Mellera po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Aleksander Kordyś)
14:16 przyłożenie Marka Naczka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Aleksander Kordyś)

IV kwarta
14:24 przyłożenie Tomasza Mechlewicza po 5-jardowej akcji po podaniu Aleksandra Kordysia (podwyższenie za dwa punkty Aleksander Kordyś)

 

Griffons Słupsk - Seahawks Gdynia B 32:34 (8:6, 16:14, 0:6, 8:8)

I kwarta
0:6 przyłożenie Mikołaja Mellera po 10-jardowej akcji biegowej
8:6 przyłożenie Kamila Białowąsa po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Iwanicki)

II kwarta
16:6 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 75-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jakub Nastały)
16:12 przyłożenie Michała Uzdrowskiego po 12-jardowej akcji po podaniu Aleksandra Kordysia
16:20 przyłożenie Michała Uzdrowskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Aleksandra Kordysia (podwyższenie za dwa punkty Aleksander Kordyś)
24:20 przyłożenie Szymona Wicika po 35-jardowej akcji po podaniu Kamila Iwanickiego (podwyższenie za dwa punkty Kamil Iwanicki)

III kwarta
24:26 przyłożenie Aleksandra Kordysia po 15-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
32:26 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 50-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Iwanicki)
32:34 przyłożenie Michała Uzdrowskiego po 10-jardowej akcji po podaniu Aleksandra Kordysia (podwyższenie za dwa punkty Marek Naczk)

 

Griffons Słupsk - Bydgoszcz Archers 38:38 (16:0, 6:16, 8:8, 8:14)

I kwarta
8:0 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Dawid Sauermann po podaniu Kamila Iwanickiego)
16:0 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Iwanicki)

II kwarta
16:8 przyłożenie Jakuba Grafa po 15-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Marciniak)
22:8 przyłożenie Jakuba Nastały po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Mroczyński)
22:16 przyłożenie Mateusza Marciniaka po 30-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Marciniak)

III kwarta
30:16 przyłożenie Grzegorza Zalegi po 15-jardowej akcji po podaniu Kamila Iwanickiego)
30:24 przyłożenie Filipa Klause po 25-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Marciniak)

IV kwarta
38:24 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Iwanicki)
38:30 przyłożenie Mateusza Marciniaka po 15-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka
38:38 przyłożenie Mateusza Marciniaka po 10-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Mateusz Marciniak)


Turniej obejrzało 100 widzów.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?