Z ostatniej chwili:
 

Jastrzębie znów jadą do stolicy

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 16 wrz 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w sobotę 15 września w Bydgoszczy drugim turnieju Grupy Północnej futbolu w wydaniu ośmioosobowym po jednym zwycięstwie odniosły drużyny Seahawks Gdynia B,  Griffons Słupsk i Bydgoszcz Archers. Dzięki dwóm triumfom w pierwszym turnieju to druga drużyna Jastrzębi awansowała do Turnieju Finałowego PLFA 8, który 7 października zostanie rozegrany w Warszawie.


Griffons Słupsk - Seahawks Gdynia B 16:18

18 sierpnia w Słupsku Gryfy uległy Jastrzębiom dwoma punktami. Tym razem historia się powtórzyła z tą różnicą, że każda wtedy gdynianie wygrali 34:32, teraz 18:16. W sobotnim meczu inicjatywę od początku mieli słupczanie. Przyłożenie Kamila Białowąsa w pierwszej kwarcie pozwoliło im wyjść na prowadzenie. Na początku drugiej połowy touchdown dla Seahawks B zdobył Mikołaj Meller. Niedługo później po zagraniu Szymona Wicika Gryfy wyszły na 10-punktowe prowadzenie. Ostatnie słowa należały jednak go gdynian. Dwa przyłożenia biegowe – rozgrywającego Aleksandra Kordysia i running backa Mikołaja Mellera - pozwoliły drugiej drużynie aktualnych mistrzów PLFA triumfować dwoma oczkami.

Bydgoszcz Archers - Seahawks Gdynia B 32:6
W drugim meczu turnieju na boisko wybiegli zawodnicy drużyny gospodarzy i Seahawks B. Rozegrany niespełna miesiąc temu mecz tych drużyn zakończył się 10-punktowym triumfem gdynian. Tym razem to Łucznicy zdominowali zawody. Po pierwszej kwarcie, w której żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów, druga rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy, gdy precyzyjne podanie Pawła Kubiaka wykorzystał Mateusz Marciniak. Niedługo później wyrównanie Jastrzębiom przyniósł duet braci Kordysiów. Jeszcze przed przerwą Łucznicy odzyskali prowadzenie po kolejnym dobrym podaniu Kubiaka. W drugiej połowie dominacja gospodarzy była niezaprzeczalna. Ozdobą całego meczu była 50-jardowa akcja biegowa Jakuba Mroczyńskiego, która przyniosła bydgoszczanom trzecie przyłożenie. Później punktowali jeszcze znakomicie dysponowany Kubiak oraz Jakub Graf.  

Bydgoszcz Archers - Griffons Słupsk 20:36
Przed ostatnim meczem turnieju gospodarze zdawali sobie sprawę, że tylko w przypadku zwycięstwa w starciu ze słupskimi Gryfami będą mieli szansę na awans do Turnieju Finałowego. W pierwszym turnieju Grupy Północnej w starciu tych drużyn padł wysoki remis 38:38. Przez cały tamten mecz Griffons prowadzili, by w końcówce spotkania pozwolić się dogonić Łucznikom. Tym razem było podobnie, z tą różnicą, że Archers nie zdołali zniwelować strat. Po raz kolejny znakomicie zagrał quarterback gości Kamil Iwanicki, który w pole punktowe rywali wbiegł trzy razy. Dodatkowo raz podał celnie do swojego kolegi na przyłożenie.


- Byliśmy niezwykle zmotywowani by wygrać z Seahawks. Zagraliśmy bardzo dobrze i wysoko triumfowaliśmy. W starciu z Griffons zabrakło nam koncentracji. Dopiero w końcówce nasza gra zaczęła wyglądać tak jak powinna. Niestety zabrakło czasu by dogonić Gryfy  -
powiedział Adrian Kuźniewski, prezes Bydgoszcz Archers. - Cieszę się, że mimo bardzo niesprzyjającej pogody dzisiejszy turniej obejrzała całkiem liczna grupa widzów - dodał Kuźniewski.

- W pierwszym meczu udało nam się dogonić Gryfy przez to, że konsekwentnie zdobywaliśmy jardy. Dodatkowo dobrze taktycznie wyszła nam końcówka tego starcia. W drugim spotkaniu zabrakło kilku zawodników z powodu kontuzji. Dodatkowo przenieśliśmy ciężar gry na akcje rzutowe. To spowodowało, że nie mieliśmy dużej kontroli nad przebiegiem meczu i gospodarze wygrali zasłużenie -
powiedział po meczu Paweł Kaźmierczak, trener Seahawks Gdynia B. - Przygotowania do Turnieju Finałowego w Warszawie będą naturalnym następstwem tego jak trenowaliśmy przygotowując się do obu turniejów eliminacyjnych. Na wprowadzimy kilka nowych zagrywek i mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość obejrzeć jak grają nasi rywale - dodał Kaźmierczak.

 - Zabrakło nam trochę szczęścia by wygrać z Seahawks B. Byliśmy bardzo poddenerwowani z tego powodu, że zdawaliśmy sobie sprawę ze stawki meczu. Do drugiego meczu podeszliśmy na luzie i to zaprocentowało wygraną - skomentował Jakub Nastały, running back Griffons Słupsk.


Griffons Słupsk - Seahawks Gdynia B 16:18 (8:0, 0:0, 8:12, 0:6)

I kwarta
8:0 przyłożenie Kamila Białowąsa po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jakub Nastały)

III kwarta
8:6 przyłożenie Mikołaja Mellera po 5-jardowej akcji biegowej
16:6 przyłożenie Szymona Wicika po 18-jardowej Kamila Iwanickiego (podwyższenie za dwa punkty Kamil Iwanicki)
16:12 przyłożenie Aleksandra Kordysia po 7-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
16:18 przyłożenie Mikołaja Mellera po 7-jardowej akcji biegowej

 

Bydgoszcz Archers - Seahawks Gdynia B 32:6 (0:0, 14:6, 12:0, 6:0)

II kwarta
6:0 przyłożenie Mateusza Marciniaka po 17-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka
6:6 przyłożenie Patryka Kordysia po 8-jardowej akcji po podaniu Aleksandra Kordysia
14:6 przyłożenie Filipa Klause po 23-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Paweł Kubiak)

III kwarta
20:6 przyłożenie Jakuba Mroczyńskiego po 50-jardowej akcji biegowej
26:6 przyłożenie Pawła Kubiaka po 14-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
32:6 przyłożenie Jakuba Grafa po 15-jardrowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka

Bydgoszcz Archers - Griffons Słupsk 20:36 (0:8, 6:14, 6:0, 8:14)

I kwarta
0:8 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jakub Nastały)

II kwarta
6:8 przyłożenie Jakuba Mroczyńskiego po 40-jardowej akcji biegowej
6:16 przyłożenie Grzegorza Zalegi po 8-jardowej akcji po podaniu Kamila Iwanickiego (podwyższenie za dwa punkty Kamil Iwanicki)
6:22 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 10-jardowej akcji biegowej

III kwarta
12:22 przyłożenie Pawła Kubiaka po 90-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
12:30 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 40-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty
Szymon Wicik po podaniu Kamila Iwanickiego)
20:30 przyłożenie Jakuba Grafa po 40-jardowej akcji po podaniu Pawła Kubiaka (podwyższenie za dwa punkty Paweł Kubiak)
20:36 przyłożenie Kamila Iwanickiego po 40-jardowej akcji biegowej

 

Turniej obejrzało 300 widzów.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?