Z ostatniej chwili:
 

400 juniorskich szans

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 10 paź 2012 | Komentarze: 0

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego w drodze konkursu uzyskała od Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego 400 kompletów sprzętu juniorskiego. Ekwipunek trafił do 15 polskich klubów.

Każdy z zestawów składa się z kasku z pełnym oprzyrządowaniem, ochraniaczy na ramiona i kompletu wkładek zabezpieczających uda, kolana i biodra. W Polsce wciąż występują ogromne problemy z zakupem sprzętu w rozmiarach juniorskich. Wsparcie Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF - International Federation of American Football) jest nie do przeceniania. Było ono możliwe dzięki współpracy z futbolowym potentatem, amerykańską firmą Riddell.

Zanim kontener z dwutonową zawartością dotarł z Birmingham w stanie Alabama dotarł do Gdyni sprzęt przeszedł proces gruntownej renowacji. Dzięki temu kaski i ochraniacze spełniają wszelkie rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. Wchodzący w skład kompletu popularny w USA, kask Riddell Revolution zapewnia znakomitą ochronę głowy. Dla polskich drużyn grant ma wartość, przede wszystkim, pozafinansową. Warto jednak wspomnieć że nowy kask Revolution kosztuje w Stanach Zjednoczonych około 150 dolarów.

- Grant z IFAF może być ogromnym bodźcem do rozwoju polskich zespół juniorskich. Miałem okazję obejrzeć sprzęt i jest on w doskonałym stanie. W imieniu Seahawks Gdynia serdecznie dziękuję prezesowi Jędrzejowi Stęszewskiemu za stworzenie dla naszych juniorów znakomitej okazji do rozwoju - komentujeMaciej Cetnerowski, trener główny mistrzów Topligi. - Jest to na pewno krok w bardzo dobrą stronę. Dzięki wsparciu sprzętowemu futbol amerykański w Polsce pozyska 400 nowych adeptów. Za nimi na pewno przyjdą następni - dodaje Cetnerowski.

- Dziękuję prezesowi IFAF Tommy’emu Wikingowi za zaufanie. Niebagatelną rolę w powodzeniu naszego wniosku miał sukces NAC VII SuperFinału PLFA, który 15 lipca został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na pomeczowej konferencji prasowej Tommy powiedział, że nasz finał jest przełomowym momentem dla rozwoju futbolu amerykańskiego w Europie, a wagę tego wydarzenia jeszcze bardziej docenimy za dekadę. Nie spoczywamy na laurach. Jesteśmy zdeterminowani by odnosić kolejne sukcesy - komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. - Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Jerzemu Cetnerowskiemu i Mikołajowi Osińskiemu z MSC Poland Sp. z o.o., Marzenie Przybysz z firmy T.S. Transped Sp. z o.o. oraz Adamowi Ostrowskiemu z Ref-con Service Sp. Jawna. Dzięki nim udało się zmniejszyć koszty przesyłki i magazynowania, a dystrybucja sprzętu przebiegła szybko i bezproblemowo - dodaje Stęszewski.

Patrioci Poznań

- Wsparcie z IFAF nie mogło pojawić się w lepszym momencie. 1 września w Bielawie odbył się pierwszy turniej futbolu juniorskiego. Zagrały w nim cztery drużyny, które były złożone z młodych wychowanków kilkunastu klubów występujących w PLFA. Rozgrywki turniejowe przeplecione były z obozem przygotowawczym i zajęciami prowadzonymi m.in. przez sędziów. Dzięki sprzętowi z IFAF już w przyszłym roku wystartują regularne rozgrywki juniorskie. Planujemy zorganizować je w formie turniejowej w składach ośmioosobowych. Tylko dzięki systematycznej pracy z młodzieżą będziemy mogli sportowo dogonić europejską czołówkę. We Włoszech w zorganizowanych rozgrywkach biorą udział już dwunastolatkowie - mówi Marcin Łojewski, dyrektor ds. rozwoju nowych klubów PLFA.

O ekwipunek juniorski aplikowało 15 polskich klubów. Każdy z nich otrzymał pokaźną pulę sprzętu. Dzięki grantowi komplety otrzymały następujące kluby:

1. Bielawa Owls (PLFA I)
2. Bydgoszcz Archers (PLFA 8)
3. Devils Wrocław (Topliga)
4. Giants Wrocław
5. Gryfici Szczecin (PLFA II)
6. Kozły Poznań (Topliga)
7. Kraków Kings
8. Olsztyn Lakers (PLFA II)
9. Patrioci Poznań
10. Seahawks Gdynia (Topliga)
11. Toruń Angels (PLFA II)
12. Tychy Falcons (PLFA II)
13. Warsaw Eagles ( Topliga)
14. Warsaw Spartans (PLFA I)
15. Zagłębie Steelers Interpromex (PLFA I)

 

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?