Z ostatniej chwili:
 

Poznaliśmy skład Topligi i PLFA I

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 18 lis 2012 | Komentarze: 0

W weekend w Katowicach i Warszawie odbyły się spotkania organizacyjne dwóch najwyższych klas rozgrywkowych futbolu amerykańskiego w Polsce - Topligi i PLFA I (Polska Liga Futbolu Amerykańskiego I).

Do grona występujących w Toplidze zespołów dołączyli Giants Wrocław, Warsaw Spartans i Zagłębie Steelers Interpromex. Kluby zostały podzielone na dwie grupy według kryterium geograficznego. W Grupie Północnej Topligi wystąpią Kozły Poznań, Seahawks Gdynia, Warsaw Eagles i Warsaw Spartans. Grupę Południową utworzą z AZS Silesia Rebels, Devils Wrocław, Giants Wrocław i Zagłębie Steelers Interpromex. Dodatkowo każdy z klubów Topligi w sezonie 2013 wystawi przynajmniej jedną drużynę w PLFA II lub PLFA 8 (futbol ośmioosobowy).

Zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrają po 10 meczów w sezonie zasadniczym. Po dwa razy zagrają z rywalami z własnej grupy i po raz z każdym z zespołów z drugiej grupy. Do półfinałów ligi awansują po dwie najlepsze drużyny w tabelach swoich grup. Zwycięzcy tych meczów zagrają w VIII SuperFinale PLFA.

Stawkę zeszłorocznych drużyn występujących w PLFA I uzupełnią finaliści rozgrywek drugoligowych - zwycięzcy Tychy Falcons i Tytani Lublin. W drugiej klasie rozgrywkowej także zastosowano podział na grupy. W Grupie Zachodniej PLFA I mierzyć się będą Bielawa Owls, Gliwice Lions, Husaria Szczecin i Tychy Falcons. Grupę Wschodnią stworzą Kraków Kings, Lowlanders Białystok, Mustangs Płock i Tytani Lublin.

Każda z drużyn zmierzy się po dwa razy z rywalami ze swojej grupy. Zespoły PLFA I rozegrają w sezonie zasadniczym po 6 spotkań. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału.

Ósmy sezon rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce wystartuje w weekend 23-24 marca 2013 r. Rozegranie VIII SuperFinału planowane jest na weekend 13-14 lipca przyszłego roku.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?