Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 21 kwi, 2012 13:00

Tigers
Kraków
0
0 I 34
0 II 20
0 III 12
0 IV 7
- OT -
73
Devils
Wrocław
rozwiń ͮ
 

Wszędzie dobrze, ale w domu...

Opublikowano dnia: 18 kwi 2012 | Komentarze: 0

Już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia o godzinie 13:00 na stadionie Juvenii Kraków, przy ulicy Na Błoniach 7 w Krakowie odbędzie się mecz czwartej kolejki Topligi pomiędzy drużynami Dom-Bud Kraków Tigers i Devils Wrocław.

Gospodarz: Tigers Kraków (1-2)
Gość: Devils Wrocław (2-1)
Data i godzina: 21 kwietnia, 13:00
Stadion: RzKS Juvenia Kraków, ul. Na Błoniach 7 (Błonia Krakowskie)
Liga: Topliga
Bilety: wstęp bezpłatny

Gospodarze przystąpią do tego spotkania zmotywowani bardzo wysoką, wyjazdową porażką z Warsaw Eagles. Podczas starcia w stolicy podopieczni Dawida Ostręgi zawiedli przede wszystkim w defensywie, tracąc aż... 68 punktów. Najwięcej w pojedynczej konfrontacji wśród wszystkich zespołów w tym sezonie. Ich obrona (mimo poprawy w drugiej kolejce, gdy pozwoliła Kozłom Poznań tylko na dwa przyłożenia) jest też w związku z tym obecnie najgorszą w tabeli. Niezadowolenia z tego powodu nie ukrywał kapitan tej formacji, Maciej Ginalski: - Musimy zdecydowanie się poprawić. Przede wszystkim zadbać o egzekucję tego, co zakładamy sobie przed wyjściem na murawę.

W bitwie z Kozłami udowodniliśmy, że o sile tego zespołu nie decyduje jeden lub dwóch zawodników, ale cały oddział Devils.
Aleksander Karganovic, rozgrywający Devils

Krakowianie nieco lepiej zaprezentowali się w ataku: zdobyli dwa przyłożenia i do dwóch kolejnych zabrakło im zaledwie kilku jardów. Oprócz tych pozytywów, rozgrywający Filip Mościcki musiał zapisać na swoje konto także aż trzy podania posłane w ręce rywali – z tego dwa, w pobliżu własnej strefy punktowej. Tigers mogą więc próbować oprzeć swoją taktykę na biegach, które wraz z akcjami powrotnymi po wykopach rywali przynosiły im najwięcej zysku przeciwko Eagles. Za jednym i drugim stał przede wszystkim, świetnie dysponowany Kamil Piwowar, który wyrasta na lidera swojego zespołu bardzo szybko po tym, jak stolicę Małopolski opuścił Dawid Rechul.O ostatnich dokonaniach Piwowara wiedzą oczywiście też we Wrocławiu. I nie wstydzą się go chwalić. - Kamil nie jest na swojej pozycji gorszy niż gracze importowani. Swego czasu namawialiśmy go nawet na występy w naszym zespole – zdradza Krzysztof Wydrowski, rozgrywający Diabłów, który z kolei nie jest pewny czy zagra w sobotę. Prowadzący wrocławską ofensywę przegapił już mecz swojej załogi w Poznaniu, gdzie zastąpił go debiutujący na tym poziomie Aleksander Karganovic. Spisał się nieźle, a zespół wygrał wysoko i zasłużenie, ale o punkty dbali początkowo wyłącznie wrocławscy obrońcy. – W bitwie z Kozłami udowodniliśmy, że o sile tego zespołu nie decyduje jeden lub dwóch zawodników, ale cały oddział Devils – przekonywał Karganovic.

Czy w sobotę znów dostanie szansę gry od początku? Trudno ocenić. - Z powodu problemów z kręgosłupem prawie cały ubiegły tydzień spędziłem leżąc w łóżku. Ciągle odczuwam duży dyskomfort przy schylaniu się czy bieganiu. Mam nadzieję, że zagram w Krakowie, ale wszystko będzie zależało od tego, czy moje zdolności mobilne powrócą chociaż w 50 procentach. Chciałbym tego, bo Tigers, to dobry sprawdzian przed kluczowym meczem z Eagles – tłumaczy swój stan Wydrowski. Jeśli to się nie uda, stery przejmie już nieco pewniejszy siebie Karganovic. - W debiucie pokazałem, w czym się sprawdzam. Teraz liczymy na kolejny owocny mecz, ale mimo roli zdecydowanego faworyta nie mamy zamiaru lekceważyć przeciwnika – zapewnia zaledwie 20-letni gracz Diabłów.

Wpływ na wynik końcowy mieć może też murawa stadionu Juvenii Kraków (przez miejscowych futbolistów przechrzczonego na „Tigers Arena”) w połączeniu z warunkami pogodowymi. Według prognoz przed meczem będzie kilka deszczowych dni. To sprawi, że murawa znajdującego się na Błoniach obiektu będzie, podobnie jak podczas meczu Tygrysów z Kozłami, wyjątkowo grząska. - Dzięki wsparciu naszych kibiców nam i tak będzie się tutaj grało znacznie lepiej a rywal nie będzie miał łatwej przeprawy - obiecuje Ginalski. Co ciekawe, wyjazd do Krakowa próbuje zorganizować też Fanclub Devils Wrocław, więc możliwe, że poza rywalizacją sportową, czeka nas też pojedynek na przyśpiewki na trybunach.


Adrian Fulneczek
a.fulneczek@plfa.pl
Biuro Prasowe PLFA


Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
34% do 66% (151 głosów)

TABELA

Topliga

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 9/1 260 18
2. Eagles 10 8/2 282 16
3. Devils 10 7/3 206 14
4. Rebels 10 3/7 -190 6
5. Kozły 10 2/8 -165 4
6. Tigers 10 1/9 -393 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?