Z ostatniej chwili:
 

20 zespołów zagra w PLFA 8

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 3 gru 2012 | Komentarze: 0

W sobotę 1 grudnia w Warszawie odbyło się spotkania organizacyjne Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 8 (PLFA 8). W sezonie 2013 w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego zagra 20 drużyn reprezentujących 19 miast.

W trzecim sezonie zmagań w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego ponownie obowiązującą będzie formuła turniejowa. Zespoły zostały podzielone na pięć czterozespołowych grup wedle kryterium geograficznego.

W każdej z grup zostaną rozegrane po dwa turnieje eliminacyjne, które zaplanowane są na weekendy 17-18 sierpnia i 7-8 września. Grupowe turnieje eliminacyjne zostaną rozegrane w Bydgoszczy, Chrzanowie, Chorzowie, Kielcach, Lesznie Opolu, Ostrołęce, Przemyślu, Zabrzu i Zielonej Górze.

Po raz pierwszy w PLFA 8 zorganizowane zostaną turnieje ćwierćfinałowe. Awansuje do nich pięciu zwycięzców grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Turnieje ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w Opolu i Ostrołęce w weekend 21-22 września. W tych dniach wyłonione zostaną cztery najlepsze drużyny sezonu, które 5 lub 6 października w Częstochowie zmierzą się w III Turniej Finałowy PLFA 8.

W PLFA 8 w sezonie 2013 wystąpi 6 zespołów rezerw drużyn Topligi oraz 5 drugich składów klubów PLFA II. Devils Wrocław i Warsaw Eagles jako jedyne kluby w Polsce wystawią w najbliższym sezonie drużyny w czterech klasach rozgrywkowych -  Toplidze, PLFA II , PLFA 8 oraz PLFA J.

Absolutnymi debiutantami w rozgrywkach pod egidą Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego będą zespoły Black Hawks Chrzanów, Jokers Kielce, Kraków Kings, KS Kurpie & Łomża Jackals, Leszno Hunters, Patrioci Poznań, Przemyśl Bears, Sparta Rangers Zabrze i Wolverines Opole.


Grupa A PLFA 8:

 1. Sabercats Sopot B
 2. Metropolitans
 3. KS Kurpie & Łomża Jackals
 4. Crusaders Warszawa

Grupa B PLFA 8:              

 1. Jokers Kielce
 2. Kraków Kings B
 3. Przemyśl Bears
 4. Warsaw Eagles C

Grupa C PLFA 8

 1. Devils Wrocław C
 2. Giants Wrocław B
 3. Sparta Rangers Zabrze
 4. Wolverines Opole

Grupa D PLFA 8

 1. Dragons Zielona Góra
 2. Kozły Poznań B
 3. Leszno Hunters
 4. Patrioci Poznań

Grupa E PLFA 8

 1. AZS Silesia ReBels
 2. Black Hawks Chrzanów
 3. Too Saints Częstochowa
 4. Zagłębie Steelers Interpromex B

 

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?