Z ostatniej chwili:
 

Ligowy debiut juniorski

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 3 gru 2012 | Komentarze: 0

W sobotę 1 grudnia w Warszawie odbyło się spotkania organizacyjne Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego poświęcone rozgrywkom juniorskim - PLFA J.

W dniach 1-2 września br. w Bielawie odbył się pierwszy w historii ligi turniej juniorski. Wystąpiło w nim 83 zawodników z czterech drużyn. W sezonie 2013 po raz pierwszy zostaną zorganizowane regularne zmagania futbolowej młodzieży w wieku 14 - 17 lat. 17 drużyn z 14 miast zmierzy się w formule futbolu ośmioosobowego.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy czterozespołowe i cztery trzyzespołowe. W każdej z 5 grup zostaną zorganizowane po dwa turnieje eliminacyjne. Odbędą się one w Będzinie, Bielawie, Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu i Szczecinie. Turniej eliminacyjne zaplanowane są na weekendy 31 sierpnia - 1 września i 14-15 września.

W związku z tym, że nadrzędnym celem jest rozwój młodzieży futbolowej pierwsze turnieje we wszystkich grupach mają w założeniu mieć charakter dwudniowych obozów szkoleniowych.  Drugiego dnia planowane są mecze w ramach pierwszych turniejów eliminacyjnych.

Zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do play-off.  Dwudniowy Turniej Finałowy zostanie rozegrany w dniach 28-29 września w Bielawie. W sobotę odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe. W niedzielę zaplanowane są spotkania półfinałowe i finał.

Start rozgrywek juniorskich możliwy jest dzięki grantowi sprzętowemu Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF). Umożliwił on polskim drużynom uzyskanie 400 kompletów sprzętu juniorskiego. 15 z 17 drużyn, które przystąpią do rozgrywek PLFA J jest beneficjentami tego programu. Sparta Rangers Zabrze i AZS Silesia Rebels są jedynymi drużynami, które wystąpią w lidze juniorskiej, a nie aplikowały o sprzęt od IFAF.

Grupa A PLFA J:

 1. Kraków Kings
 2. Warsaw Eagles Junior
 3. Warsaw Spartans

Grupa B PLFA J:

 1. Gryfici Szczecin
 2. Kozły Poznań
 3. Poznań Patriots

Grupa C PLFA J:

 1. Bielawa Owls
 2. Devils Wrocław
 3. Giants Wrocław

Grupa D PLFA J:

 1. AZS Silesia Rebels
 2. Sparta Rangers Zabrze
 3. Tychy Falcons
 4. Zagłębie Steelers Interpromex

Grupa E PLFA J:

 1. Angels Toruń
 2. Bydgoszcz Archers
 3. Olsztyn Lakers
 4. Seahawks Gdynia

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?