Z ostatniej chwili:
 

Orły na Polonii

Autor: Warsaw Eagles Opublikowano dnia: 19 lut 2013 | Komentarze: 0

Oficjalnie można już wszem i wobec ogłosić: Warsaw Eagles w 2013 roku będą rozgrywać swoje domowe mecze na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 6. To duże osiągnięcie, wyróżnienie i... wyzwanie dla warszawskiej drużyny futbolu amerykańskiego.

- Na wstępie chciałbym bardzo podziękować dzielnicy Bemowo, która przyjęła nas bardzo miło na swoim świetnym obiekcie przy ulicy Obrońców Tobruku 11. Poprzedni sezon będziemy wspominać z uśmiechem i przyjemnością. Na tym stadionie odbyło się wiele udanych imprez i pamiętnych meczów. Jednak nasze potrzeby rosną lawinowo – tak jak lawinowo napływają kibice na spotkania Eagles. Tysiąc krzesełek to już za mało na potrzeby dwukrotnych mistrzów Polski. Dlatego podjęliśmy działania i rozmowy, żeby przenieść się na Polonię – wyjaśnił Jacek Śledziński, General Manager Warsaw Eagles.

Obiekt przy Konwiktorskiej może pomieścić 6800 widzów, jest położony bliżej centrum niż ten na Bemowie. To główne zalety stadionu, gdzie będą występować stołeczne Orły, które tym samym stały się sąsiadami piłkarskiego klubu z bardzo bogatą historią.

 - Futboliści Warsaw Eagels mieli już okazję zaprezentować się na stadionie przy Konwiktorskiej, w przerwie jednego ze spotkań ligowych Polonii Warszawa. To był pierwszy kontakt obu klubów. Teraz Orły stają się naszymi sąsiadami i liczymy na dobrą współpracę podczas trwania najbliższej rundy gier - zarówno piłkarskich, jak i futbolu amerykańskiego – zapowiedział Adam Drygalski, rzecznik KSP Polonia Warszawa Sportowa Spółka Akcyjna.

Dobrej myśli jest również Janusz Kopaniak, dyrektora WOSiR: - Oczekiwania co do współpracy z Warsaw Eagles są nacechowane ostrożnym optymizmem. Na podstawie prowadzonych negocjacji spodziewamy się dobrej kooperacji zainteresowanych. Obiekt przy ul. Konwiktorskiej 6 jest własnością m. st. Warszawy, na którym WOSiR realizuje cele statutowe miasta w zakresie sportu. Jedną z ważniejszych funkcji, jaką realizujemy na tym obiekcie, jest funkcja widowiskowa wykonywana głównie poprzez organizację meczów piłki nożnej dla drużyny KSP Polonia Warszawa. Uznaliśmy, że istnieją rezerwy pozwalające poszerzyć tę ofertę dla mieszkańców miasta o mecze futbolu amerykańskiego. Obserwujemy wzrost zainteresowania wśród kibiców tą nową w naszym kraju dyscypliną sportu i liczymy, że więcej mieszkańców Warszawy odwiedzi nasze obiekty przy ul. Konwiktorskiej 6. Nie bez znaczenia jest też aspekt finansowy tego przedsięwzięcia, pozwalający na zdobycie dodatkowych środków, które będą mogły być wykorzystane m.in. na poprawę standardu tego kompleksu sportowego.

Poza samymi zawodnikami najbardziej cieszą się kibice. Zwłaszcza ich najbardziej oddana grupa – „Orle Gniazdo”, która niedawno uzyskało status Stowarzyszenia. Na czele stanęła mama jednego z zawodników – Barbara Dreger, która tak ocenia przeprowadzkę:

- To dla nas bardzo duża sprawa. Z boisk w Piasecznie, Żyrardowie, ze stadionu na Marymoncie, Ośrodka Sportu na Bemowie znaleźć się na dużym, nowoczesnym obiekcie sportowym w centrum miasta, to przeprowadzka godna mistrzowskiej drużyny, jaką jest Warsaw Eagles. Ta zmiana podniesie jeszcze bardziej prestiż drużyny oraz zwiększy zainteresowanie tym sportem. To także sygnał, że istnienie futbolu i Orłów w stolicy zostało zauważone przez władze miasta. Dla Orlego Gniazda jest to również duże wyzwanie, by zapewnić, skuteczny, porywający doping i wspaniałą atmosferę na trybunach. We współpracy z władzami Eagles chcemy dotrzeć do jak największej rzeszy warszawiaków i nie tylko, aby ich przekonać i zachęcić do pokochania futbolu, a co za tym idzie do zaangażowanego i czynnego uczestnictwa w meczach naszej drużyny. Szczegóły oprawy meczów tego sezonu jeszcze dopracowujemy, ale niewątpliwie będą stanowiły miłą niespodziankę zarówno dla zawodników jak i dużej rzeszy fanów.

Warsaw Eagles

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?