Z ostatniej chwili:
 

Po przedsezonowej konferencji prasowej

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 22 mar 2013 | Komentarze: 0

20 marca marca br. w warszawskiej restauracji Jeff’s odbyła się konferencja prasowa Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Konferencja była poświęcona zmianom w sezonie 2013 oraz nowym  projektom PLFA.

Do najważniejszych tematów poruszonych przez prezes PLFA Jędrzeja Stęszewskiego i managera PLFA Patryka Tyryłło należały:

1) półfinały i finał Topligi w TVP Sport
Futbol amerykański zadebiutował w TVP Sport transmisją meczu Polska - Szwecja, który 2 lutego br. został rozegrany w Atlas Arenie w Łodzi. Współpraca PZFA i kanału sportowego Telewizji Polskiej zostanie rozszerzona. Oba półfinały oraz VIII SuperFinał zostaną pokazane na antenie TVP Sport.

2) futbol na World Games 2017?
W lutym br. Stowarzyszenie Polski Związek Futbolu Amerykańskiego złożyło aplikację do Biura Sportu miasta Wrocławia w sprawie włączenia futbolu amerykańskiego do dyscyplin, które pojawią się w programie igrzysk sportów nieolimpijskich (World Games odbędą się latem 2017 roku w stolicy Dolnego Śląska). Do końca 2012 roku zostanie podjęta decyzja czy futbol amerykański zostanie dołączony do programu imprezy. W 2005 roku futbol amerykański był jednym z najpopularniejszych sportów podczas World Games w Duisburgu.

Marcin Warpechowski, www.warpechowski.pl

3) futbol zdobywa nowych kibiców!
Podczas dwóch najważniejszych meczów futbolu amerykańskiego w Polsce - NAC VII SuperFinału oraz debiutu reprezentacji Polski - liga ankietyzowała kibiców. 51% osób, które przyszły na Stadion Narodowy było po raz pierwszy na meczu futbolu amerykańskiego. 88% z nich zadeklarowało, że przyjdzie na mecz PLFA ponownie. Aż 69% widowni meczu Polska - Szwecja stanowiły osoby, które nie były jeszcze na meczu futbolu amerykańskiego. 82% z nich chętnie przyjdzie na mecz ponownie. 7%  w momencie przeprowadzenia ankiety nie było jeszcze zdecydowanych.


4) debiut i plany reprezentacji

2 lutego  reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim rozegrała swój pierwszy mecz. Rywalem Białoczerwonych była 8. drużyna świata - Szwecja. Na oczach 6800 widzów zgromadzonych w Atlas Arenie w Łodzi Polacy ulegli rywalom 14:27. Kolejny towarzyski mecz reprezentacji planowany jest na wrzesień br.

5) PLFA J - debiut ligi juniorów
W sezonie 2013 młodzież w wieku 14-17 lat po raz pierwszy będzie rywalizowała w regularnych rozgrywkach ligowych. 17 drużyn z 14 miast zmierzy się w formule futbolu ośmioosobowego. Inauguracja rozgrywek zaplanowana jest na weekend 31 sierpnia - 1 września.

6) Topliga z 8 zespołami
W sezonie 2013 najwyższa klasa rozgrywkowa została powiększona do 8 drużyn. Debiutanci to:  Giants Wrocław, Warsaw Spartans i Zagłębie Steelers Interpromex. W ramach sezonu zasadniczego zostanie rozegranych 10 kolejek. W półfinałach zagrają 4 najlepsze zespoły. VIII SuperFinał zaplanowany jest na niedzielę 14 lipca br.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?