Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 21 kwi, 2012 13:00

Tigers
Kraków
0
0 I 34
0 II 20
0 III 12
0 IV 7
- OT -
73
Devils
Wrocław
rozwiń ͮ
 

Deszcz diabelskich punktów w Krakowie

Opublikowano dnia: 21 kwi 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w sobotę 21 kwietnia meczu czwartej kolejki Topligi obecni wicemistrzowie Devils Wrocław pokonali na wyjeździe Dom-Bud Kraków Tigers 73:0. Diabły wygrały trzeci mecz w tym sezonie. Tygrysy przegrały po raz trzeci.

Goście z Dolnego Śląska już w drugim z rzędu spotkaniu wystąpili bez swojego podstawowego rozgrywającego Krzysztofa Wydrowskiego. Do Krakowa jechali też po małych roszadach w składzie i odejściu dwóch zagranicznych graczy.

Wrocławianie szybko jednak udowodnili, że są w najwyższej formie. Prowadzenie objęli już po pierwszym biegu całego spotkania - Niles Mittasch urwał się rywalom i pokonał z piłką większą część boiska. Defensywa gości szybko zatrzymała atak prowadzony przez Filipa Mościckiego, a złe odkopnięcie sprawiło, że Devils potrzebowali pokonać niewiele jardów, by zdobyć kolejne przyłożenie.

Do końca pierwszej połowy obraz rywalizacji nie zmienił się. Diabły punktowały łącznie aż ośmiu seriach z rzędu (głównie po długich akcjach biegowych), Tigers w żadnej (o co dbać pomagali też dwaj nowi, amerykańscy zawodnicy Layton Jones i Christopher Adams). Gdy - przy grzmotach zbliżającej się burzy - oba zespoły schodziły na przerwę, podopieczni trenera Poole'a prowadzili 54:0.

Jestem zdziwiony, że zagraliśmy tak źle. W czwartek świetnie wyszedł nam trening i spodziewałem się, że dzisiaj pokażemy to na boisku.
Thad Gaebelein, skrzydłowy Tigers

W drugiej części tempo meczu wyraźnie opadło a na murawie w składzie gości pojawiło się wielu zmienników. Ulewa sprawiła to, że po obu stronach zdarzały się błędy techniczne przy wznawianiu akcji. Ciągle górą byli co prawda Devils, ale raz w okolice czerwonej strefy zbliżyli się Tigers. Flagi i sack duetu Szymon Adamczyk - Przemysław Cudak, wycofały jednak krakowian na ich połowę. Oznaczało to dla nich drugą w sezonie porażkę do zera.

- Jestem zdziwiony, że zagraliśmy tak źle. W czwartek świetnie wyszedł nam trening i spodziewałem się, że dzisiaj pokażemy to na boisku – powiedział Thad Gaebelein, skrzydłowy Tigers. - Może to po prostu nie był nasz dzień. Sam nie wiem. Nie działaliśmy jak dobrze zsynchronizowana maszyna. Nie rozumieliśmy się. Musimy popracować nad zgraniem przed następnym meczem – dodał Gaebelein.

- W naszym zespole świetnie zagrały wszystkie formacjeskomentował Aleksander Karganovic, rozgrywający Devils. - To prawda, że w tym tygodniu doszło do pewnych przetasowań w naszych szeregach, ale jak widać odnieśliśmy kolejny sukces i jesteśmy gotowi na kolejne -zapewnił młody zawodnik.

Wśród Tigers wyróżnił się Michael Marcinkowski, który wykonał kilka udanych akcji biegowych. W powstrzymywaniu akcji powrotnych wyróżniał się za to Filip Mościcki, pełniący w tym meczu kilka ról.

W szeregach Devils kolejny świetny mecz rozegrał Niles Mittasch, który zdobył 6 przyłożeń i przebiegł z piłką ponad 300 jardów. Dobrze grali też inni running backowie - Michał Różycki i Tomasz Tarczyński. O nieustanną presję na rozgrywającym Tygrysów dbali Szymon Adamczyk, Layton Jones i Przemysław Cudak. Dobry powrót do składu zaliczył Damian Kogut.

Swój kolejny mecz ligowy Tigers rozegrają w niedzielę 29 kwietnia. Na własnym terenie podejmą Seahawks Gdynia. Tego samego dnia, we Wrocławiu Devils zmierzą się z Warsaw Eagles.


Dom-Bud Kraków Tigers - Devils Wrocław 0:73 (0:34, 0:20, 0:12, 0:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Nilesa Mittascha po 80-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
0:14 przyłożenie Michała Różyckiego po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
0:21 przyłożenie Tomasza Tarczyńskiego po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
0:27 przyłożenie Nilesa Mittascha po 80-jardowej akcji biegowej
0:34 przyłożenie Kima Thompsona po 17-jardowej akcji po podaniu Aleksandra Karganovica  (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
0:41 przyłożenie Nilesa Mittascha po 41-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
0:48 przyłożenie Nilesa Mittascha po 28-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
0:54 przyłożenie Nilesa Mittascha po 50-jardowej akcji biegowej

III kwarta
0:60 przyłożenie Nilesa Mittascha po 48-jardowej akcji biegowej
0:66 przyłożenie Adama Jagiełły po 12-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
0:73 przyłożenie Adama Jagiełły po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Alan Neary)


Mecz obejrzało 200 widzów.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
34% do 66% (151 głosów)

TABELA

Topliga

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 9/1 260 18
2. Eagles 10 8/2 282 16
3. Devils 10 7/3 206 14
4. Rebels 10 3/7 -190 6
5. Kozły 10 2/8 -165 4
6. Tigers 10 1/9 -393 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?