Z ostatniej chwili:
 

Zagraj na Narodowym!

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 4 kwi 2013 | Komentarze: 0

Już we wtorek 9 kwietnia futbol amerykański ponownie zagości na największej arenie wielofunkcyjnej w naszym kraju. Tym razem wszyscy zainteresowani będą mogli poznać futbol z perspektywy zawodnika, wejść na murawę Stadion Narodowego i przekonać się na własnej skórze na czym polega ta dyscyplina. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do godziny 20:00.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, które pozwolą odwiedzającym nie tylko zobaczyć w akcji najlepszych futbolistów w Polsce, ale również czynnie uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu.

projekt Tomasz Pijarczyk

 

- Dzień Futbolu Amerykańskiego to wspaniała okazja do zapoznania się z naszą dyscypliną. Każdy kto chce nauczyć się rzucać wrzecionowatą piłką, bądź na własnej skórze przekonać się, że ochraniacze nie są ozdobą będzie mógł spróbować swoich sił na murawie Stadionu Narodowego. Wychodzimy z futbolem do całych rodzin, zachęcamy by stawić się na murawie w stroju sportowym i spróbować swoich sił u boku najlepszych futbolistów w kraju. Jesienią tego roku ruszy pierwszy sezon regularnych rozgrywek juniorskich. Wtorkowe wydarzenie będzie znakomitą okazją do złapania futbolowego bakcyla! - gwarantuje Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA.

W planie imprezy są mecze instruktażowe z tłumaczeniem podstawowych zasad gry, pokazy sędziowskie, a nawet nauka podstaw cheerleadingu przygotowana przez grupę Hasao. Na pozostałej części murawy powstanie futbolowy tor sprawnościowy, a każdy zainteresowany będzie miał możliwość sprawdzenia własnych umiejętności na boisku. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólny trening futbolowy, w którym wezmą udział zawodnicy i kibice.

Hasao Show Dance & Cheerleaders


- Stadion Narodowy zmieni się w centrum wydarzeń związanych z tym niezwykłym widowiskowym, choć w Polsce nie do końca znanym sportem. Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzą naszą arenę, będą mieli unikalną możliwość obejrzenia meczów pokazowych, czy przymierzenia profesjonalnego ekwipunku amerykańskiego futbolisty. Dzień Futbolu Amerykańskiego to kolejne wydarzenie, które wpisuje się w ideę Stadionu Narodowego jako areny otwartej i oferującej różnorodne atrakcje dla każdego, kto poszukuje ciekawych sposobów na aktywne spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny i znajomych -
mówi Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. Komunikacji Stadionu Narodowego.

W wydarzeniu wezmą udział zawodnicy i trenerzy drużyn Warsaw Eagles (Topliga), Warsaw Spartans (Topliga), Mustangs Płock (PLFA I), Królewscy Warszawa (PLFA II), Warsaw Werewolves (PLFA II), Crusaders Warszawa (PLFA II) oraz Leszno Hunters (PLFA 8). Obecne będą też przedstawicielki żeńskiej drużyny Warsaw Sirens.

wejście na Dzień Futbolu Amerykańskiego

 

 

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?