Z ostatniej chwili:
 

Bramki do futbolu amerykańskiego na stadionie Ekstraklasy

Autor: Marta Raczek, Warsaw Eagles Opublikowano dnia: 18 kwi 2013 | Komentarze: 0

Przygotowania do sobotniego meczu Warsaw Eagles vs. Seahawks Gdynia na Stadionie Polonii idą pełną parą. Wczoraj na płycie boiska stanęły profesjonalne bramki futbolowe.

Ponad 9 metrów wysokości, rozpiętość prawie 6 metrów i charakterystyczny żółty kolor – tak wyglądają bramki do futbolu amerykańskiego.

fot. Warsaw Eagles

- Bramki zostały przygotowane na zamówienie. Po podpisaniu umowy z WOSiR Polonia, rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji. Na początku musieliśmy sprawdzić układ poprzeczny murawy. Ponieważ boisko do gry wrzecionowatą piłką jest dłuższe niż do piłki nożnej, znajdują się one już za granicą boiska piłkarskiego, nie naruszając struktury nawadniającej murawę – mówi Jacek Śledziński, General Manager Warsaw Eagles.

Już 20 kwietnia bramki będą miały swój debiut. Zawodnicy Warsaw Eagles mają nadzieję, że pierwsze przyłożenie podczas meczu, który będzie rewanżem za ostatni SuperFinał, będzie należało właśnie do nich. Ale jeszcze przez sobotnim starciem Orły zaprezentują się dziennikarzom.

W piątek od godziny 17:00 na Stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie odbędzie się okienko dla mediów, podczas którego zawodnicy dadzą przedsmak swoich umiejętności i przetestują bramki.

Marta Raczek, Warsaw Eagles

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?