Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 1 cze, 2013 14:00

Eagles
Warszawa
71
14 I 0
29 II 0
14 III 0
14 IV 0
- OT -
0
Spartans
Warszawa
rozwiń ͮ
 

Orły rządzą w Warszawie

Opublikowano dnia: 1 cze 2013 | Komentarze: 0

W rozegranym w sobotę 1 czerwca meczu 8. kolejki Topligi drużyna Warsaw Eagles w derbowym pojedynku pokonała Warsaw Spartans 71:0.

W spotkaniu Orłów, ubiegłorocznych finalistów Topligi, którzy mają na swoim koncie już dwa tytuły Mistrza Polski, z po raz pierwszy grającymi w najwyższej klasie rozgrywkowej Spartanami miało wyraźnego faworyta. Eagles nie zawiedli, kontrolując sytuację zarówno w ataku, jak i  obronie.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia.  Już w drugim zagraniu ofensywnym ponad 50-jardowym podaniem  na przyłożenie popisał się Shane Gimzo. Piłkę złapał Krzysztof Stojak. Po szybkim przerwaniu serii przeciwników, kolejne, tym razem pełne akcji biegowych posiadanie piłki na punkty zamienił Dawid Więckowski. Spartans dalej nie byli w stanie wywalczyć pierwszej próby więc musieli po raz drugi odkopywać. Piłka trafiła do rąk Clarence'a Andersona, eksperta od akcji powrotnych, który i tym razem nie zawiódł. Przyłożenie nie zostało jednak  uznane, gdyż jeden z kolegów Andersona blokował w plecy.

W ich składzie są gracze z potencjałem i wierzę, że mecze derbowe już np. za rok będą bardziej wyrównane.
Marcin Łojewski, kopacz Eagles

To musiało trochę podnieść na duchu defensywę gości, którzy parę akcji później zatrzymali natarcie przeciwników, radząc sobie w czwartej próbie we własnej czerwonej strefie. Nadal nie byli jednak w stanie rozpędzić własnej ofensywy, co oznaczało, że kolejną szansę na podwyższenie wyniku dostali Eagles. Tym razem jej nie zmarnowali, gdy z najmniejszej odległości w pole punktowe wbiegł Anderson. Po tej stracie Spartans zaczęli sami pogarszać swoją sytuację. Podanie Tomasza Znidericza przejął najpierw Domnik Koniusz, który zdołał wykonać akcję powrotną na przyłożenie, a w już kolejnej serii interception zaliczył Mateusz Adamczewski, ułatwiając Orłom drogę po jeszcze jedną akcję 6-punktową.

W samej końcówce drugiej kwarty Spartans wreszcie zdołali zdobyć kilka pierwszych prób, a nawet wejść na połowę Eagles, ale tam ich krótki marsz został zatrzymany. Wynik do przerwy ustalił Anderson, łapiąc podanie Gimzo, który dobrze poradził sobie z wyzwaniem przeprowadzenia ofensywy przez większość boiska w zaledwie 44 sekundy. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Spartans zgubili piłkę w pierwszej akcji biegowej trzeciej kwarty, dzięki czemu gospodarze już dwie podaniowe próby później zwiększyli swoje prowadzenie do 50:0. Ozdobą całego meczu był jednak kolejny touchdown. Genialną akcją powrotną po odkopnięciu Spartan popisał się Anderson. Była to jego już czwarta akcja tego typu w bieżących rozgrywkach.

W pozostałej części meczu Eagles wpuścili na murawę zmienników. Wśród nich rozgrywającego Filipa Mościckiego, którego 1-jardowy bieg wraz z powrotem na przyłożenie po przechwycie Marca-Avery’go Airharta ustaliły wynik końcowy na 71:0.

- W ich składzie są gracze z potencjałem i wierzę, że mecze derbowe już np. za rok będą bardziej wyrównane. To ucieszy pewnie przede wszystkim kibiców. Póki co Spartans płacą jednak frycowe co tydzień od połowy sezonu, przez to, że postanowili wystawić drugi zespół w lidze jedenastek. Ich skład się przez to wykruszył, widać, że mają naprawdę krótką ławkę – skomentował Marcin Łojewski, kopacz Warsaw Eagles. - Jeśli chodzi o nasz nadchodzący mecz w Gdyni, to moje oczekiwania są proste -  wygrać taką różnicą punktów, która pozwoli nam wyprzedzić Seahawks w tabeli - dodał Łojewski.

W szeregach Eagles na wyróżnienie zasłużył przede wszystkim wszechstronny Clarence Anderson, ale też ich polscy skrzydłowi Krzysztof Stojak i Szymon Modzelewski) oraz running back Piotr Osuchowski. Doskonale zaprezentował się Dominik Koniusz, który dwa razy przechwycił podanie rozgrywającego Spartans. Świetną presję wywierał Tomasz Szczeszek, a wszędobylscy byli Caleb Singleton i Marc Avery Airhart. Perfekcyjny w próbach kopnięć za jeden punkt był Marcin Łojewski. Wykorzystał wszystkie 9 okazji. Raz po przyłożeniu Orły skutecznie podwyższyły za dwa punkty.

Kolejny mecz Eagles rozegrają 9 czerwca, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Seahawks Gdynia. Spartans dzień wcześniej, 8 czerwca, podejmą na własnym stadionie Kozły Poznań.


Warsaw Eagles - Warsaw Spartans 71:0 (14:0, 29:0, 14:0, 14:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Krzysztofa Stojaka po 53-jardowej akcji po podaniu Shane'a Gimzo (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)
14:0 przyłożenie Dawida Więckowskiego po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

II kwarta
22:0 przyłożenie Clarence'a Andersona po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Caleb Singleton po podaniu Filipa Mościckiego)
29:0 przyłożenie Dominika Koniusza po 30-jardowej akcji po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)
36:0 przyłożenie Piotra Osuchowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)
43:0 przyłożenie Clarence'a Andersona po 14-jardowej akcji po podaniu Shane'a Gimzo (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

III kwarta
50:0  przyłożenie Clarence'a Andersona po 25-jardowej akcji po podaniu Shane'a Gimzo (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)
57:0 przyłożenie Clarence'a Andersona po 75-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

IV kwarta
64:0 przyłożenia Marca-Avery’ego Airharta po 15-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)
71:0 przyłożenie Filipa Mościckiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)


Mecz obejrzało 1800 widzów.

MVP meczu: Clarence Anderson  (skrzydłowy Warsaw Eagles)

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
71% do 29% (125 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?