Z ostatniej chwili:
 

Polska - Holandia już 14 września!

Autor: Aleksandra Skrzyszowska Opublikowano dnia: 24 cze 2013 | Komentarze: 0

Już 14 września 2013 Reprezentacja Polski w Futbolu Amerykańskim zmierzy się z Reprezentacją Holandii!

Od debiutu Reprezentacji w lutym br., podczas którego zmierzyła się ona z Reprezentacją Szwecji w formule halowej, minęło niemal pół roku, a  we wszystkich klasach rozgrywkowych PLFA zbliżają się najważniejsze mecze sezonu. To jednak nie koniec futbolowych emocji dla zawodników, którzy już niebawem mogą spodziewać się powołań do kadry, tym razem na mecz w tradycyjnej formule.

14 września w Warszawie, zawodnicy z orzełkiem na piersi zmierzą się reprezentantami Królestwa Niderlandów. W Holandii futbol amerykański obecny jest od połowy lat osiemdziesiątych, a zawodnicy najwyższej klasy rozgrywkowej co roku walczą o trofeum o urokliwej nazwie Tulip Bowl.  Reprezentanci Holandii czyli Dutch Lions, ulegli  Szwedom w kwietniu br. Czy polscy kadrowicze pod wodzą Macieja Cetnerowskiego będą w stanie ich pokonać?

7 lipca 2013 Trener Reprezentacji ogłosi listę 65 zawodników powołanych do kadry oraz skład sztabu trenerskiego. Ponadto 15 futbolistów będzie miało szansę zdobycia miejsca w finalnym składzie poprzez try-out, który odbędzie się w Katowicach 27 lub 28 lipca. Pierwsze zgrupowanie Kadry odbędzie się w bazie treningowej w Szczecinku, w dniach 15-18 sierpnia.

- Narodowa Kadra w Futbolu Amerykańskim to nadal nowy projekt, ale traktujemy go z powagą i ogromnym entuzjazmem. Jest to nie tylko okazja do promowania i rozwoju naszego sportu, ale też prawdziwa radość dla kibiców, dla których wspieranie reprezentacji Polski niesie wyjątkowe emocje - mówi Patryk Tyryłło, Menedżer Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

- Dla zawodników gra z orzełkiem na piersi to wyjątkowe wyróżnienie i powód do dumy. Jestem przekonana, że zawodnicy dadzą z siebie wszystko i czeka nas spektakularne widowisko – dodaje Dagna Jaroszewska, Koordynator Reprezentacji.

Na kibiców czekają nie tylko sportowe emocje, ale również liczne atrakcje, konkursy i jak zwykle fantastyczna oprawa meczu.


Regulamin powołań do Kadry:  POBIERZAleksandra Skrzyszowska
a.skrzyszowska@plfa.pl
Koordynator ds. organizacyjnych PLFA

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?