Z ostatniej chwili:
 

Podsumowanie katowickiego try-outu

Autor: Aleksandra Skrzyszowska Opublikowano dnia: 29 lip 2013 | Komentarze: 0

27 lipca 2013 w Katowicach , w ośrodku sportowym Szopienice odbył się try-out do Kadry Polski. Na try-out przyjechało ponad 60 zawodników z całej Polski, na co dzień grających w klubach Topligi, PLFA I oraz PLFA II. Reprezentowane były następujące drużyny: Angels Toruń, Antwerp Diamonds, AZS Silesia Rebels, Bielawa Owls, Broncos Sucha Beskidzka, Bydgoszcz Archers, Devils Wrocław, Giants Wrocław, Gliwice Lions, Kraków Kings, Kraków Tigers, Rybnik Thunders, Seahawks Gdynia, Tychy Falcons, Tytani Lublin, Warsaw Eagles, Warsaw Spartans, Zagłębie Steelers Interpromex.

W składzie sztabu trenerskiego prowadzącego try-out obecni byli, prócz trenera głównego Macieja Cetnerowskiego, Jakub Samel, Daniel Piechnik, Olaf Werner, Wojciech Grzybek oraz Paweł Kaźmierczak.

Już od 8:30 sztab pomocniczy AZS Silesia Rebels przygotowywał boisko na potrzeby przeprowadzenia testów. Pierwsi zawodnicy pojawili się już po godzinie 9, a wszyscy wyszli na murawę zgodnie z planem.

Niestety warunki pogodowe nie sprzyjały zawodnikom. Początkowo wysoka temperatura była znośna dzięki lekkiemu zachmurzeniu. W okolicach południa niebo było już bezchmurne, a temperatura wynosiła około 35 stopni.

Try-out składał się z trzech części. Rozpoczął się półgodzinną rozgrzewką, którą poprowadził Michał Kołek, rozgrywający AZS Silesia Rebels. Następnie zawodników podzielono na 8 podgrup, które rotacyjnie wykonały następujące ćwiczenia: 40 yard dash, 3 cone shuttle, 3 cone drill (L drill) oraz broad jump. Po chwili przerwy zawodnicy przebrali się w pełny futbolowy ekwipunek, aby wziąć udział w zajęciach “1 na 1” w różnych konfiguracjach. W ostatniej części try-outu wyselekcjonowani zawodnicy pozostali na murawie, w celu sprawdzenia pod kątem special teams. Ostatnie części były rejestrowane przez 3 kamery.

Trener Maciej Cetnerowski, poproszony o podsumowanie dnia powiedział - Mimo niesprzyjającej pogody try-out przeprowadzono bardzo sprawnie. Zawodnicy zachowali pełną koncentrację, co pozwoliło szybko przechodzić od ćwiczenia do ćwiczenia. Z pewnością zebraliśmy wiele wartościowego materiału filmowego. Na niektórych pozycjach wybór może być naprawdę trudny, gdyż było wielu dobrych zawodników. Żałuję, że w pierwszym powołaniu musiałem ograniczyć się jedynie do 65 zawodników, ponieważ chciałbym powołać jeszcze więcej osób. Niestety na katowicki try-out przyjechało niewielu zawodników Topligi, nie mogli więc pokazać swej dominacji.

Organizacja try outu przebiegła sprawnie, za co główne podziękowania należą się Jakubowi Samelowi i całej ekipie AZS Silesia Rebels. Mieliśmy naprawdę dobre warunki sportowe, a zawiodła jedynie pogoda – dodała Dagna Jaroszewska, koordynator ds sportowych PLFA. - Jestem pod wrażeniem dyscypliny zawodników, oraz ich niesamowitego koleżeńskiego podejścia. Zawodnicy motywowali się nawzajem, zagrzewali do walki. Miło też było zobaczyć znajome futbolowe twarze: Arka Soberskiego i Dawida Białego. Mam nadzieję, że także ich wrażenia z try-outu były jak najlepsze - dodała Jaroszewska.

Wyniki try-outu zostaną ogłoszone nie później niż za tydzień. Zawodnicy powołani na pierwszy obóz treningowy otrzymają informacje drogą mailową, podobnie jak pozostali wcześniej powołani.

Aleksandra Skrzyszowska
a.skrzyszowska@plfa.pl
Koordynator ds. organizacyjnych PLFA

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?